Scuderia Ferrari

User avatar
gjoko-mkd
Posts: 179
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Tue Apr 12, 2022 9:27 pm
Što se tiče RBa, čini se da taj bolid dobro "šiša" gume u toplijim uslovima na stazi. Imaju slican problem kao Ferrari 18te i 19te... I jedino za sad RB donosi vece nadogradnje.

Što se Ferrarija tiče, mislim da kada rijese poskakivanje, a pod uslovima da performanse bolida ostanu iste, da će tek tada izdominirati... stvarno su napravili odličan bolid. Ova zadnja trka pokazuje koliko je auto dobar i brz, i koliko dobro cuva gume... riješiti se poskakivanja I odvrnuti još kojeg lipicanera I eto dugo ocekivane titule! :formula: ;)
User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
alpha_tauri:
gjoko-mkd wrote: Tue Apr 12, 2022 9:27 pm
Najbolji deo za sudiju i oravila!
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Jasno se vidi da su dva vodeća tima prošle godine bili prezauzeti borbom a Fereri bio preusmerio resurse na razvoj što je i kako vidimo dalo rezultate.Jednostavno zaostatak u razvoju je očigledan pogotovo kod Mercedesa.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

User avatar
gjoko-mkd
Posts: 179
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Sa drugovima kada me pitaju oko prednosti ferarija...ja uvek im kažem brojku u mesecima.....a ne u desetinkama ili sekundama

Ferari je ispred oko 5-7 meseca u razvoju, i jednostavno treba se videti koliko jedan DOBAR tim može napredovati u toliko vremena

Eeee....ja mislim(očekivao sam...zato sam malo bio pesimista na početku) da je tolika prednost Ferarija(kao na zadnju trku)

PS:Nikada, ama nikad nemojte potcenivati Njuija
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Thu Apr 14, 2022 6:49 pm Sa drugovima kada me pitaju oko prednosti ferarija...ja uvek im kažem brojku u mesecima.....a ne u desetinkama ili sekundama

Ferari je ispred oko 5-7 meseca u razvoju, i jednostavno treba se videti koliko jedan DOBAR tim može napredovati u toliko vremena

Eeee....ja mislim(očekivao sam...zato sam malo bio pesimista na početku) da je tolika prednost Ferarija(kao na zadnju trku)

PS:Nikada, ama nikad nemojte potcenivati Njuija
Nekada je bilo, "nemojte nikada potcijenjivati Merrcedes..." sada je, "nikad nemojte potcijenjivati Njuija"!

Ja sam ubijeđen da je Ferrari našao recept u svakom pogledu, od same šasije do motora! Što se tiče Njuija, nema šta... on je genije, ali nije mađioničar! Ovaj njihov auto RB18 je dobar i brz, ali ima jedan bitan problem koji nije lako riješiti, jer je direktno vezan za šasiju i vješanje, odnosno za sami koncept bolida. Slican problem je imao Ferrari godinama. I teško je riješiti taj problem kada se odlucis na takav koncept i dizajn, jer onda moraš da mijenjas mnoge komponente, ili cijeli koncept, a to nije jeftino, pogotovo kada se uzme u obzir ogranicenje budzeta. Imace RB neke staze, pogotovo one "hladnije" gdje će biti konkurentniji... ali Ferrari ima još u rezervi, pogotovo u motoru, a to ljubomorno cuvaju izgleda za finish sezone, jer su sada očigledno ispred... Tako da, i pored sve sumnje u Ferrari godinama u nazad, mislim da je došao taj trenutak, da im treba cestitati! I na kraju, sve i da RB bude konkurentan i egal sa Ferrarijem, čini mi se da ovaj put znaju šta rade i da su spremni za svaki izazov! I vjeruj mi, ako ne budu morali, neće oni ni odvratati ovaj motor do kraja... možda ostave nešto i za sljedeću sezonu! 😉
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 179
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Tami kaže da sa PU-2 dolaze još 10 konja plus na ovih 5 iz Australije. Ako je tačno to vrlo dobra stvar koja može odlučiti šampionat

Mislim da Honda ide sa max snagom još od prve trke i nemaju puno toga što više uraditi

Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Obezobrazio ovaj Ferrari! 😀
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 179
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
VPŠ( oni koji su studirali nekada, znaju šta je ovo).....vaša poslednja šansa

testiraće se nova aerodinamika...

#Ferrari update: # F175 will carry out its second filming day on Friday in Monza, an interesting verification on aerodynamic configurations possible

Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Wed May 11, 2022 1:14 pm VPŠ( oni koji su studirali nekada, znaju šta je ovo).....vaša poslednja šansa

testiraće se nova aerodinamika...

#Ferrari update: # F175 will carry out its second filming day on Friday in Monza, an interesting verification on aerodynamic configurations possible

Ma ništa od ove sezone! RB od testiranja iz 3 poteza ubrzao bolid više od sekundu po krugu. Ferrari ne zna dje će... treba fokus prebaciti na 2023. To su kazali i to upravo čine... 😉
Post Reply