VN BAHREINA 29.02.-02.03.2024.

User avatar
DzonyDLG
Posts: 25
Joined: Sun Mar 20, 2022 11:58 am
Po meni, prednost Red Bula je to njihovo "revolucionarno" zadnje vešanje, nakon izmene odredjenih delova pravila zbog onog poskakivanja, oni jednostavno imaju savršeno balansiran bolid kako Ice kaže i to se prosto vidi. Mogu da koriste gume na maksimumu performansi nekih 30% više od ostatka grida i samo nadogradjuju bolid na tom konceptu i nema greške. Ostali od onda lutaju u potrazi za balansom i aerodinamikom što dokazuje masovni prelet inženjera tamo 'vamo. Motori su po svim telemetrijama manje više tu negde.
Image
User avatar
maverick
Posts: 190
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
То њихово вешање је попут мечкиног на W11 када је пропадало под одређеним оптерећењем на правцима...само што овде нико жив не може да прокљуви како то њихово ради вешање, јер дефинитивно РБ најмање поскакује...

Било како било, Макс ће ове године ако буд све ишло по плану да млатне 100% победа, да обори још један рекорд и да до 2026. сруши и Михаелов рекорд победа од 91 и да га претекне, а онда остаје само Луис и то је то...Он ће имати за три сезоне више победа него било ко у историји Ф1...
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
iceman036
Posts: 37
Joined: Tue Jul 11, 2023 9:52 am
Sainc imao isti problem kao Lekler sa kocnicama - https://www.gpblog.com/en/news/262879/t ... erc-s.html
iceman036
Posts: 37
Joined: Tue Jul 11, 2023 9:52 am
913 wrote: Sat Mar 02, 2024 2:07 pm
iceman036 wrote: Sat Mar 02, 2024 8:46 am Ali RBov koncept sa F-15 Eagle usisnika je za mene otkrovenje, mada realno, vise mi se svidja sistem usisa sa Dassault Rafalea, ali ajd sad :D No, aerodinamika lovca bombardera F16 a la Lola Golubovic i F1 ima mnogo razlika, no neka se neko drugi time bavi. Sekcija Tehnologija F1 je zacupavela gore od neocesljane persijske macke.
Том аналогијом испада да је Ферари 1996-е копирао усиснике са СУ-25 :D

Image
:D
Svaka cast, gde ti ovo pade na pamet, ali isti su :D
User avatar
Dzoni
Posts: 263
Joined: Sat Mar 19, 2022 4:28 pm
zarko.s. wrote: Sat Mar 02, 2024 7:21 pm Red Bull je na vreme shvatio da im praktično nije ni potreban drugi vozač dokle god Verstappenu daju bolid tačno onakav kakav on želi. Ako on svuda pobeđuje a onaj drugi ućari tu i tamo neki podijum, konstruktorska titula je zagarantovana.
Nema ovo nikakve veze ni sa bočnim usisnicima, ni sa Njuijevim ludačkim podovima, ni sa usecima, pakovanima i ostalim kur**ma i palcima.
Ovde je bolid skrojen oko jednog i samo jednog vozača, kompletnije i savršenije nego ikada ranije. I budimo realni, to je i lakši put nego da praviš nešto što treba da odgovara dvojici vozača koji se pritom potpuno razlikuju.

Ovaj Red Bull, pa i prošlogodišnji, može da bude konkurentan samo u rukama vozača koji ima apsolutno identičan stil vožnje i preference kao Max. I niko drugi ne može da ga vozi na način kao on, to potpisujem.
A Perez ne može biti različitiji vozač od Maxa. Realno, on je po meni danas imao sreće što je Leclerc imao probleme u prvoj polovini trke inače drugo mesto ne bi video. Da Sainz nije loše startovao, možda ne bi video ni podijum.

Mnogi kažu sranje trka. Meni je bila kul. Maksa nisu ni prikazivali, obrišeš ga iz glave i bilo je super.

Mclaren i Mercedes su potpuno izjednačeni bili, posebno ako uračunamo i to da su se Mercedesi pregrevali.
Aston Martin (Alonso) po meni nije tako daleko iza, ali trenutno nisu ta klasa.
I to je pet timova i poredak koji se manje više očekivao.
Iza njih je po meni podjednako zanimljivo. Stake nakon užasnih kvalifikacija na 11. mestu. I to Zhou. Nisam to očekivao.
Haas. Izgleda da Ferrarijevo novo zadnje vešanje čini čuda i kod njih. Nema problema sa prevelikom potrošnjom guma, kvalifikacioni tempo je i dalje tu bar za Hulka i šteta za ono što mu se desilo na startu.
RB - tresla se gora, rodio se miš. Ali bukvalno. Tsunoda klinac idiot. Ne znam da li ste videli šta je uradio Ricciardu nakon trke u krivini 8. https://youtu.be/lWVn_pSTXFU?si=vebYvV9mzKRgygrz
Williams - totalno razočaranje. Očekivao sam više.
Alpine - potpuna katastrofa. Raspad. Bolje bi im bilo da vrate prošlogodišnji bolid.


Suma sumarum, ja sam zadovoljan iako vidim da su svi depresivni.
Alonso je završio pola minuta iza Norisa, to je druga galaksija.
:vozim:
Centurion
Posts: 9
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:05 am
Da se javim. Loše. Za one neutralen, koji ne ganjaju n i Ferkana, ni Red Bul. Loše, negledljivo.
Red Bul, opet klasa iznad. Kad ga Čeko tako goni, sve je jasno. Ferkan, bacili su opet kosku tim vozačima. Bo ih Luća. To se ne objavljuje uoči ove, nego uoči iduće sezone. Talijanska boljka, da budu oni u koje se gleda. Šminkeri.
Elem, još jedna smor sezona na pomolu.
User avatar
913
Posts: 225
Joined: Sat Mar 26, 2022 6:39 am
iceman036 wrote: Sun Mar 03, 2024 8:07 pm
913 wrote: Sat Mar 02, 2024 2:07 pm
iceman036 wrote: Sat Mar 02, 2024 8:46 am Ali RBov koncept sa F-15 Eagle usisnika je za mene otkrovenje, mada realno, vise mi se svidja sistem usisa sa Dassault Rafalea, ali ajd sad :D No, aerodinamika lovca bombardera F16 a la Lola Golubovic i F1 ima mnogo razlika, no neka se neko drugi time bavi. Sekcija Tehnologija F1 je zacupavela gore od neocesljane persijske macke.
Том аналогијом испада да је Ферари 1996-е копирао усиснике са СУ-25 :D

Image
:D
Svaka cast, gde ti ovo pade na pamet, ali isti su :D
Толико је био гадан да ево још мало 30 година ми не силази с ума :lol:
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Sta ste se deprimirali, pa nije kraj sveta a ni sezone, ne mislim da RB ima toliku prednost, iskreno.
Hocu da vidim cistu trku ostalih timova, pre svega Mercedesa jer mislim da su previse konzervativno odradili trku u smislu setapa, plasili su se da ne pojedu gume ili da ih ne DQ kao Hamiltona u Ostinu, plus pregrevanje u trci.
Mislim da Ferari moze vise, mislim da Mercedes sigurno moze vise. Razlike u Q nisu velike, nece RB biti na polu toliko, moze i Mecka i Ferari ispred, samo je pitanje vremena.

Ovo je bilo prelako za Maksa, neoptereceno, iza njega borbe za pozicije, iskoristio to da unese stint kako treba i posle lagano sa gumama do kraja.

Ocekujem promenu kroz par trka, 3-4 trke i skok Mecke pre svega, izgledaju dobro, vidim da tu ima brzine ali da ih decije boginje sa ovim novim autom malo muce, polako.

Plus ne znam koliko ce na Maksovu sezonu imati uticaj raspad RB koji je evidentan. Veca ljiga od Helmut Marka je Jos Verstapen koji dobro kuva u RBu, hoce da skloni Hornera ali izgleda Horner ima protekcije i dolazi do raskola u timu a samim tim u vlasnickoj strukturi RBa jer imamo dve podeljene strane. Suska se da ce preci u Mecku sl. sezone i docekati sa njima promenu pravila 2026.
CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Da svi koje si naveo mogu više.Ali!!!!! Problem je što i RB može mnogo više.Pa rb je vozio na crvenim gumama koliko ostali krugova na belim.Što znači da nije ni malo pritiskao tempo.
Pa Perez je kroz trku obišao i Merc i Ferrari .Max da je hteo mogao je da napravi mnogo veću razliku .
Što se Hornera tiče pa prvo je on pokušao da izgura Helmuta iz tima i kad nije uspeo sad mu se to vraća.
Ko je doveo Maxa u tim ko je donosio nepopularne odluke u timu koje su se pokazale kao dobre.Pa Horner se samo smeška Marko je taj koji seče
Kako kaože izreka ko se mača lati od mača će i da ....
Tako će da prođe i Horner.Možda je utišao tim al F1 i medije nije sigurno
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
apricotspree wrote: Mon Mar 04, 2024 7:59 am Sta ste se deprimirali, pa nije kraj sveta a ni sezone, ne mislim da RB ima toliku prednost, iskreno.
Hocu da vidim cistu trku ostalih timova, pre svega Mercedesa jer mislim da su previse konzervativno odradili trku u smislu setapa, plasili su se da ne pojedu gume ili da ih ne DQ kao Hamiltona u Ostinu, plus pregrevanje u trci.
Mislim da Ferari moze vise, mislim da Mercedes sigurno moze vise. Razlike u Q nisu velike, nece RB biti na polu toliko, moze i Mecka i Ferari ispred, samo je pitanje vremena.

Ovo je bilo prelako za Maksa, neoptereceno, iza njega borbe za pozicije, iskoristio to da unese stint kako treba i posle lagano sa gumama do kraja.

Ocekujem promenu kroz par trka, 3-4 trke i skok Mecke pre svega, izgledaju dobro, vidim da tu ima brzine ali da ih decije boginje sa ovim novim autom malo muce, polako.

Plus ne znam koliko ce na Maksovu sezonu imati uticaj raspad RB koji je evidentan. Veca ljiga od Helmut Marka je Jos Verstapen koji dobro kuva u RBu, hoce da skloni Hornera ali izgleda Horner ima protekcije i dolazi do raskola u timu a samim tim u vlasnickoj strukturi RBa jer imamo dve podeljene strane. Suska se da ce preci u Mecku sl. sezone i docekati sa njima promenu pravila 2026.
Red Bull ima Dr.Nestotovića u timu😂..
Ovo je šala naravno,o Dr. Nestoroviću i Pravi MI sve najbolje.
Image
Post Reply