VN Abu Dabija 24.-26.11.2023.

User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
evo odmah da napisem za 2024. Max osvaja, ne tako dominantno, bice tu neke borbe. A konstruktore nema sasnse RB, ne sa ovakvim perezom. Neka bude da ce Mecka uzeti konstruktore ili Meklaren.
CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
apricotspree wrote: Mon Nov 27, 2023 7:37 am evo odmah da napisem za 2024. Max osvaja, ne tako dominantno, bice tu neke borbe. A konstruktore nema sasnse RB, ne sa ovakvim perezom. Neka bude da ce Mecka uzeti konstruktore ili Meklaren.
Osvaja to i Rb lako jer Perez posle ranog zanosa da može do titule RB mu je vrlo oštro pokazao gde mu je mesto.Ćuti vozi iza Maksa ili letiš.Tako da sledeće sezone očekujem poslušnog Pereta kao 2021 .
Ako Maks uzme titulu uzeće i Rb.
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Prođe i ova sezona.Maks predominantno do titule,dosadno i nezanimljivo..ali opet bolje i on nego onaj sektaš.
Pored svega,Alonso u generalnom plasmanu na četvrtoj poziciji!!Po meni vozač sezone.
Od ekipa prijatno iznenađenje je Meklaren.Lijepo razvijaju taj auto,imaju dva odlična vozača i mislim da tu ima potencijala za puno više.
Ferrari i Medžgana,klasika,tu smo,gdje smo,mo'š ga jebat.Mišljenja sam da Lekler nije dostojan vozačkog mijesta u Ferrariju.
I na kraju moj Renault.Za mene i najveće razočarenje od svih je upravo moj tim za koji navijam i volim.Pohvalio bi Gaslija,završio je ispred Okanog,što i nije neki veliki uspjeh s obzirom da je Okani vozač ispod prosjeka u F1 i nadam se da će ga neko konačno oćerati iz Renaulta.Zadovoljan sam sa Gaslijem.I zadovoljan sam sa Renaultovom pogonskom jedinicom.Sve ostalo veoma loše.I bojim se da sledeća sezona neće donijeti nikakav progres po pitanju performansi.Vidim ih da će opet da tavore na sredini grida kao i predhodnih nekoliko godina unazad.Tim nema pravog lidera,vođu.Nemaju top vozača u timu.Nemaju dobre inženjere,šasije,aerodinamike...ako hoćeš da budeš u top 3 tima na gridu,moraš imati vrhunske ljudske resurse u timu,inače si pušiona.
Image
User avatar
913
Posts: 226
Joined: Sat Mar 26, 2022 6:39 am
Renault Terminator wrote: Mon Nov 27, 2023 3:56 pm Mišljenja sam da Lekler nije dostojan vozačkog mijesta u Ferrariju.
Мени је оним потезом против Переза у задњем кругу заслужио шансу још једну сезону :vozim:
djdragan
Posts: 19
Joined: Sun Mar 20, 2022 10:26 am
CAT wrote: Sun Nov 26, 2023 12:02 pm
djdragan wrote: Sun Nov 26, 2023 10:32 am A ti jos uvek verujes da je to do motora?

Ja mislim da je do paketa. Cak sta vise mislim da je Ferarijev motor najjaci. RB ima bolji auto sto je i inace njihova odlika. Njima nikada nije trebao nadmocan motor da bi osvajali prvenstva, bolid je puno toga anulirao.

Jedino kada sa bili sa bas dosta slabijim motorima koji su uz to bili i kvarljivi nisu mogli nikako ugroziti Mercedes.
Pa naravno da im nikad nije trebao motor.jer to je RB .Sve što su postigli samo RB.Dok je bio Renault sve je do RBa sad dok je Honda sve je opet do njih.Kako da ne.Honda od njih ne dobija nikakvu reklamu.Dok je Merc bio kao oni sad na pravcima najbrži to je onda bilo do motora sada kad Rb na pravcima najbrži to je do paketa🤣🤣🤣🤣🤣

Ti ocigledno imas problem sa RB.

Kako je u zadnje vreme Wiliams najbrzi na pravcu onda je verovatno Mercedes najjaci motor. Po tvojoj racunici.

Racuna se vreme kruga a ne vreme na pravcu. Dzaba brzina na pravcu kada ako je neko spor u krivinama.
RB je brz svuda, par staza mu mozda mrvicu manje odgovara i to je to.

Ferari, Mercedes i Meklaren imaju katastrofalno razlicite rezultate od staze do staze. Taman pomisle da su nesto napravili pa ulete dve trke gde su katastrofa. To se RB ne desava i tu je kvaka.

Mislim da je opste poznata stvar da RB gotovo uvek ima dobar auto. Motor kako kada, nekada brz, nekada malo sporiji, nekada kvarljiv, nekada kvarljiv i spor...

Sve sto je RB postigao je zahvaljujuci svojim radnicima. Isto vazi za sve timove. Koliko kvalitetnog rada toliko rezultata. Dzaba je Mercedesov motor bio u drugim autima kada su oni bili mnogo sporiji. Uglavnom sporiji i od Ferarija i od RB bez obzira sto su imali mocniji motor. Vidi Meklaren danas u odnosu na prethodne sezone. Vozi isti motor kao i Merc i od puno sporijeg auta sada su uglavnom brzi.

Nekada je motor znacio najvise. Danas je to drugacije, vrlo su slicne snage osim nekoliko godina kada je Merc ima puno puno jaci motor koji je mogao da nadoknadi i to ako je auto malo losiji. Ni taj motor nije pomogao onima koji su imali prosto mnogo losije automobile.
CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
djdragan wrote: Mon Nov 27, 2023 8:17 pm
CAT wrote: Sun Nov 26, 2023 12:02 pm
djdragan wrote: Sun Nov 26, 2023 10:32 am A ti jos uvek verujes da je to do motora?

Ja mislim da je do paketa. Cak sta vise mislim da je Ferarijev motor najjaci. RB ima bolji auto sto je i inace njihova odlika. Njima nikada nije trebao nadmocan motor da bi osvajali prvenstva, bolid je puno toga anulirao.

Jedino kada sa bili sa bas dosta slabijim motorima koji su uz to bili i kvarljivi nisu mogli nikako ugroziti Mercedes.
Pa naravno da im nikad nije trebao motor.jer to je RB .Sve što su postigli samo RB.Dok je bio Renault sve je do RBa sad dok je Honda sve je opet do njih.Kako da ne.Honda od njih ne dobija nikakvu reklamu.Dok je Merc bio kao oni sad na pravcima najbrži to je onda bilo do motora sada kad Rb na pravcima najbrži to je do paketa🤣🤣🤣🤣🤣

Ti ocigledno imas problem sa RB.

Kako je u zadnje vreme Wiliams najbrzi na pravcu onda je verovatno Mercedes najjaci motor. Po tvojoj racunici.

Racuna se vreme kruga a ne vreme na pravcu. Dzaba brzina na pravcu kada ako je neko spor u krivinama.
RB je brz svuda, par staza mu mozda mrvicu manje odgovara i to je to.

Ferari, Mercedes i Meklaren imaju katastrofalno razlicite rezultate od staze do staze. Taman pomisle da su nesto napravili pa ulete dve trke gde su katastrofa. To se RB ne desava i tu je kvaka.

Mislim da je opste poznata stvar da RB gotovo uvek ima dobar auto. Motor kako kada, nekada brz, nekada malo sporiji, nekada kvarljiv, nekada kvarljiv i spor...

Sve sto je RB postigao je zahvaljujuci svojim radnicima. Isto vazi za sve timove. Koliko kvalitetnog rada toliko rezultata. Dzaba je Mercedesov motor bio u drugim autima kada su oni bili mnogo sporiji. Uglavnom sporiji i od Ferarija i od RB bez obzira sto su imali mocniji motor. Vidi Meklaren danas u odnosu na prethodne sezone. Vozi isti motor kao i Merc i od puno sporijeg auta sada su uglavnom brzi.

Nekada je motor znacio najvise. Danas je to drugacije, vrlo su slicne snage osim nekoliko godina kada je Merc ima puno puno jaci motor koji je mogao da nadoknadi i to ako je auto malo losiji. Ni taj motor nije pomogao onima koji su imali prosto mnogo losije automobile.
Nije bitna samo najveća brzina kako kažeš Wilikams najbrži kao nekad Fors India kad imaju naanji nagib krila al ih zato u krivinama nema nigde.Bitno je za koje vreme dođeš do najbolje brzine kako ubrzavaš a tu je RB najači.Uosralom ako pratiš grafikune iz trka Ferrari i Merc su brži u krivinama od RBa dok RB to nadoknađuje na pravcima.Kad je Mercedes tako išao svi su pisali o raketnom motoru a sad kao RB šasija.
Itekako je Honfa moćna RB je preveslao sve ostale timove i uveo zabranu razvoja PU .I sada ubiraju plodove al opet kažem i zbog velikih zasluga moćne Honde.
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Večera ImageImage

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Fale za ovim stolom dosta njih .
Nije samo Maks odsutan
NenadNR
Posts: 15
Joined: Sun Mar 27, 2022 5:33 am
CAT wrote: Mon Nov 27, 2023 8:34 pm
Nije bitna samo najveća brzina kako kažeš Wilikams najbrži kao nekad Fors India kad imaju naanji nagib krila al ih zato u krivinama nema nigde.Bitno je za koje vreme dođeš do najbolje brzine kako ubrzavaš a tu je RB najači.Uosralom ako pratiš grafikune iz trka Ferrari i Merc su brži u krivinama od RBa dok RB to nadoknađuje na pravcima.Kad je Mercedes tako išao svi su pisali o raketnom motoru a sad kao RB šasija.
Itekako je Honfa moćna RB je preveslao sve ostale timove i uveo zabranu razvoja PU .I sada ubiraju plodove al opet kažem i zbog velikih zasluga moćne Honde.
Nije tolika razlika u snazi motora koliko koliko je RB brzi na pravcima. Pogotovo sa DRS-om. Adrian Newey je kao i obicno napravio nesto sto drugi ne mogu.
CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Adrian Newey jeste dobar al daleko.od.genijalca.Šta je.napravio sa Willijamsom???1992 i 93 Willijs je.bio najači zahvaljujući odličnom i najmoćnijem Renaultovom motoru.Gde je bio taj čuveni genijalac 94 nigde ili 95 i 96 .Reno daje motor Benetonu koji 95 i 96 briše patos sa tim genijalcem.97 i 98 zasluge Renaulta .Šta je uradio sa Mclarenom da nije zbog Njega možda Hakinen uzeo dve titule.
Znači sedi u RBu i skuplha zasluge a verujem da tamo ima mnogo većih genijalacu u drugim sverama.
Jeste Adrian Newey dobar al daleko ot nekog bezgrešnog genijalca.Ima dosta genijalaca muvatora u RBu koji pronađu rupe a na kraju sve to RB progura kao zbog njihovog genija.
Imaš genijalce i u Mclarenu pa nije RB krenuo jedini sa pul road vešanjem nego ga i Mclaren ima od početka novih pravila.
Post Reply