VN MEKSIKA 27.-29.10.2023.

User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1044
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Hamilton: Dobar rezultat nakon starta sa šestog mesta

Image

https://bit.ly/45OGBHm
User avatar
rajs41
Posts: 2741
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Verstappen: Danas imali dobar tempo
Image

https://bit.ly/3Sh9XLe
Image
User avatar
rajs41
Posts: 2741
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Leclerc: Uspeo da izvučem maksimum
Image

https://bit.ly/47bPbB8
Image
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Nekako sam i ocekivao da ce Max izbiti na startu na prvo, ali da ce Ferari tako ocajno da isplanira i odradi taj start, neverovatno. Sta im je sa obrtajima motora, mislio sam da ce se ugasiti, pa Max ih je zaskocio nisu ni krenuli.
Isto i za Pereza, gotovo sam siguran bio da ce napraviti potez ocajnika i napravio je. Odlican start, mogao je na 3. poziciju pa lagano dalje, sve ili nista i po obicaju nista.

Hamilton odlican tempo i ovaj vikend. Agresivno preticanje nad Leklerom, milimetarski precizno. Mecka odlicna strategija i respektabilni pitstopovi.
Rasel se spasao, da je bio jos jedan krug izgubio bi i od Rikarda. Upucao je gume pokusavajuci Sainza da dobije.

Rikardo odlican, generalno ATu je isla staza na ruku ali to ne menja nista, odlicne Q odlican u trci, i to bas u Meksiku, poruka za RB, hoce lik kuci svojoj u RB.

Ferari... Cekao sam da dodju do "F" strategije
"Kaze za 5 krugova ce tvrde postati brze"
Proslo 5 krugova, Ham poceo jos vecu prednost da otvara i toliko sacuva svezine da postavi najbrzi krug.

I pohvala za Norisa, odlicni bodovi s obzirom gde je startovao.

Aston Martin najvece iznenadjenje sezone i najjaci udarac glavom od zid. A cekali su pobedu...
CAT
Posts: 352
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Ferrari opet zeznuo strategiju
Sa mekim gumama nisu imali problema i oni posle prekida stavljaju tvrde.Kao sto sam rekao pre trke protiv Maksa mora žešče.A oni mlako na njega .Lekler glupi umesto da je zeznuo oba Rba kao Maks dva Ferrarija na startu pre par sezona on maltene zeznuo samo sebe.
Hamilton i pogotovo Noris odlični
Noris mnogo bolji vozač od Rasela.Rasel počeo samo da kuka.
User avatar
Dzoni
Posts: 263
Joined: Sat Mar 19, 2022 4:28 pm
Sa pravom ktitikujemo Leklera na startu, ali jednako je kriv Sainc. Videlo se da Lekler gleda u levi retrovizor što bi značilo da je Sainc trebalo da zatvori prolaz da desne strane.
I u nastavku trke je Sainc bio kilav.

Što se tiče Astona, mislim da je Alonso izgubio svaku ambiciju i nadu, vozi da otalja nastavak sezone. Tužno.
:vozim:
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Treba ipak uzeti u obzir da je RB godinama jak u Meksiku, bez obzira da li su imali jak bolid ili ne.
User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1044
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Ricciardo veruje da je mogao i bolje od sedmog mesta

Image

https://bit.ly/40pnEK7
User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1044
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Norris napravio sjajan povratak nakon očajnih vkalifikacija

Image

https://bit.ly/3Mm8TSy
iceman036
Posts: 37
Joined: Tue Jul 11, 2023 9:52 am
Napisao sam bio podugacak post o trci ali sam morao da skratim - nema potrebe za detaljisanjem, ionako malo ljudi cita.

Pre svega rekao sam da ce Mercedes i Meklaren da budu jaki, mozda i da pobede, nisu ali su pokazali i Hamilton i Lando Rover Cak Noris da su jaki. Hamdza ima i dalje svoj mojo a Landaralo je odvezao maestralno. Spomenucu samo na kratko Alfonsa, on pod hitno da trazi od Leklera broj psihoterapeuta kod koga ovaj ide jer je mnogo smiren, inace ode Fernando u Hondaras.

E a sada o najstarijem timu na gridu - tako se i ponasaju kao neke babe. Muceni Lekler skoro pa upao u AntiStroll pa svojim startom otvorio vrata Maksu i zbunio Sainca koji je opet nekom svojom logikom zaboravio da treba da zatvori vrata Maksonji i Perez od pozadi grunu kao Roko ali....Bolje da je isao sire i preko trave ovako, Perverz razbio bolid veoma solidno, malo falilo da izimitira Vebera iz Valensije i sa Le Mana. Cinjenica je da je Ferari SF23 Frankenstajn i da nema sa cime da se suprotstavi RBu ali je i cinjenica da taj motor ima snage, ko je zeznuo stvar ne znam, znam samo da je Lekleru receno da mora da dize bas rano nogu sa gasa i da mnogo krstari. Zato nije ni mogao da juri Hamiltona niti da bilo sta ucini vise, ovako, trece mesto je predobar rezultat, taj bolid je objektivno za 5-6.mesto. Kada se zavrsi sezona, videcemo ko ce sta imati da kaze.

Za kraj jedna zanimljivost, rekose da ce Alfa Tauri da menja ime na VN SAD, prodje i Meksiko niko nista ne prica...A Megatrona isto nije mnogo bilo i cini mi se da je zbog onog komentatra o Perezu dobio po novcaniku lepo. Matori je prevejan, jos od sportskih automobila, ali ovde u F1 je bas iskazao dosta zlocasti. Sada RB lici na Ferari iz peroda 2003-2005 kada su se Montecemolo i Tod borili ko ce da bude broj 1 u timu, s tim sto se u Italiji nisu koristile kojekave fraze za vozace.
Eto toliko za ovo ukljucenje iz spavace sobe, blizanci spavaju pa da iskoristim priliku :pobeda:
Post Reply