VN Španije 02.-04.06.2023.

User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1044
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Alonso: Nije imalo svrhe juriti i obilaziti Strolla

Image

https://bit.ly/3IVEpVY
User avatar
rajs41
Posts: 2741
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Leclerc: Iz nekog razloga nismo uspeli da gume dovedemo u operativni prozor
Image

https://bit.ly/43JZ1IH
Image
CAT
Posts: 352
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Dzoni wrote: Sun Jun 04, 2023 3:08 pm
Reno wrote: Sun Jun 04, 2023 3:04 pm
Dzoni wrote: Sun Jun 04, 2023 2:59 pm Umesto da se RB-u malo približe Aston, Merc i Ferari, dobili smo situaciju gde je RB napredovao korak, Merc takođe, a Aston i Ferari ostali daleko.
Sredine praktično i nema, Alpine su sami tamo.
Biće ovo dosadna sezona.
Nadam se da je ovo samo do staze i da Mercedes vise nece biti ovako dobar.
Gledam sve njih u odnosu na RB. Mercedes je na ovoj stazi tamo gde je Aston bio na prvim trkama, dakle Aston sve više zaostaje za RB.
Verujem da će Aston i Merc biti ravnopravniji na sledećim trkama, ali kakva je to zabava kada su 20-30 sekundi iza Maxa?
Ne verujem da Am može više biti bolji od Merca.Mislim da se Merc konačno našao sa šasijom tako da ne vidim da im je Am više pretnja.Isto tako ne vidim da i Merc može da zapreti RBu.
User avatar
maverick
Posts: 190
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
Reno wrote: Sun Jun 04, 2023 3:04 pm
Nadam se da je ovo samo do staze i da Mercedes vise nece biti ovako dobar.
Мене колико сећање служи, за све ове године које пратим Ф1, је да тим који покаже доминацију на овој стази у пред сезони, а и на самој трци касније, тај издоминира целу сезону. ЈЕдноставно ова стаза је репер за све остале. НАравно има ту стаза које рецимо могу малко да наштете том тиму, али генерално, онај ко у Барси направи ултра брз ауто, тај доминира целе сезоне...Тако је годинама у назад било...

РБ је тај који је и предсеузону одрадио као најбољи, да би данас показао и порес свих ових успеха на претходним стазама да је лига за себе. Мерцедес је са овом надоградњом и то минималном направио корак ка напред. Штета је што нису одмах прошле године радили на оваквим боковима за ауто. Ко зна можда би били конкурентнији, остали туга...АМ ме највише разочарао, кренули су добро, али су стали са развојем или надоградње не праве неку битну разлику...ферари, распад система...Треба њима неки менаџер који није Талијан, па да буду опет успешни...

Било како било, ово је домианција РБ ове сезоне и силовање Макса свих других возача, онако ладно...без пуно мучења....Није до РБ, ипак је Максимилијан класа за све остале... :lol:
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
User avatar
maverick
Posts: 190
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
CAT wrote: Sun Jun 04, 2023 4:39 pm bolji od Merca.Mislim da se Merc konačno našao sa šasijom tako da ne vidim da im je Am više pretnja.Isto tako ne vidim da i Merc može da zapreti RBu.
Мечка може само да се још малко приближи РБ и да постане званично други тим и да се одлепи од пратиоца..све остало је у домену научне фантастике, јер овај РБ нико жив победити не може, могу само да им окрње који подијум или евентуално неку победу и то је то...Уверен сам да ће ове године РБ ако не буде пехова имати преко 95% победа, а можда чак и 100%...Надам се да грешим....

Овакав доминантана ауто је имао једино Мерцедес и то са W11, али његов пуни потенцијал никада нисмо могли да видимо, јер је сезона била таква каква је....осакаћена за одређен број трка...У ствари једино чувени МП4/4 је био доминантнији од горе поменутих, што се изгледа спрема да се тај резултат почисти и оде у вечна ловишта са овим РБ...
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
User avatar
rajs41
Posts: 2741
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Predstavnici Mercedesa moraće kod sudija zbog mogućeg prekršaja parc ferme propisa
Image

https://bit.ly/3NbxqdR
Image
CAT
Posts: 352
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
maverick wrote: Sun Jun 04, 2023 4:46 pm
CAT wrote: Sun Jun 04, 2023 4:39 pm bolji od Merca.Mislim da se Merc konačno našao sa šasijom tako da ne vidim da im je Am više pretnja.Isto tako ne vidim da i Merc može da zapreti RBu.
Мечка може само да се још малко приближи РБ и да постане званично други тим и да се одлепи од пратиоца..све остало је у домену научне фантастике, јер овај РБ нико жив победити не може, могу само да им окрње који подијум или евентуално неку победу и то је то...Уверен сам да ће ове године РБ ако не буде пехова имати преко 95% победа, а можда чак и 100%...Надам се да грешим....

Овакав доминантана ауто је имао једино Мерцедес и то са W11, али његов пуни потенцијал никада нисмо могли да видимо, јер је сезона била таква каква је....осакаћена за одређен број трка...У ствари једино чувени МП4/4 је био доминантнији од горе поменутих, што се изгледа спрема да се тај резултат почисти и оде у вечна ловишта са овим РБ...
Da slažem se RB deluje moćno.Jedino možda ova promena guma ako ih uspori mada ne verujem.
I onda kad su se svi složili baš zbog tog istog RBa da zamrznu razvoj agregata koliko su samo bili glupi i nasankani🤣
User avatar
rajs41
Posts: 2741
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Mercedes novčano kažnjen zbog prekršaja parc ferme propisa
Image

https://bit.ly/3NbxqdR
Image
Bistro
Posts: 103
Joined: Wed Mar 23, 2022 6:14 pm
Da je RedBul imao dvojica vozača kao Perez, ili kao Albon-Gasli pre njega, pa čak i kao Rikarda, onda bi sezona bila zanimljivija, opet bi bili favoriti ali pisali bismo da su im ostali blizu da će ih sustići razvojem i slično. Ovako šta reći, kada Sainc kreće od prvog startnog reda a pre trke izjavljuje kako ima šanse da se bori za postolje, a Max kaže pa i da me obiđu na startu, ništa strašno, imam tempa da se svakako vratim tamo.
Sve u svemu-predvidljiva sezona
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Dominacija RB-a nema nikakve veze sa zamrzavanjem razvoja agregata. Ovo je aero bitka, tu su uvek bili odlicni, pogodili su tacku i sada jasu plimni talas. Ocekujem sledece sezone da Mecka okrnji po koju pobedu, i onda da 2025. bude repriza 2021. i krljanje Luisa i Maksa za titulu, nakon cega dolaze 2026. Audi i nova pravila, pa opet sve ispocetka.
Post Reply