VN Australije 31.03.-02.04.2023.

djdragan
Posts: 19
Joined: Sun Mar 20, 2022 10:26 am
Jaguar F1 wrote: Sun Apr 02, 2023 7:47 pm
djdragan wrote: Sun Apr 02, 2023 6:03 pm Nije ni prvi ni poslednji put da je neko izazvao crvenu zastavu i ostetio druge za bolje plasmane bilo da pricamo o trci ili o kvalifikacijama. To je prosto tako. U sportu, kao i u svemu treba imati srece, uvek neko profitira a neko izgubi.

Pravila su takva kakva su, nije prvi put da se vraca poredak po poredak koji smo imali na zadnjem regularnom merenju vremena, Relativno skoro je bila takva situacija ali ne mogu da se setim tacno koja je trka u pitanju.

Ja ne mislim da su Meklarenovi vozaci i Hulk vise zasluzili plasman zasnovan na haosu nego sto je Alonso zasluzio to trece mesto vozeci celu trku bez greske.

Istina, bilo bi spektakularno videti Hulka najzad na podijumu!

Meni je samo glupo sto su pravila takva kakva su. Ja bih pod hitno ukinuo da se bilo sta sme raditi na autu u toku crvene zastave nego parkiraj i cekaj nastavak. Jedino bi dozvolio da se sredi neki bolid koji je eventualno dosao do boksa a da je osteceno prednje krilo ili tako nesto, Svako ostalo cackanje po autima bih zabranio.

Sve u svemu ko ce navijacima ugoditi. Kada se vrte pod SC ne valja, kada se forsira start iz mesta, opet ne valja. Sto se toga tice meni je skroz u redu da su krenuli iz mesta tri kruga pre kraja. Rizik je uvek tu. Ko napravi glupost onda kazna za sledecu trku i to minimum 10 mesta ako nekoga izbaci iz trke. Naravno, ovo se ne odnosi na trkace incidente.

E jedino je sto se nikada ovde necemo sloziti ni medju sobom a ni sa sudijama sta je bio trkaci incident a sta ne. Subjektivnost je uvek prisutna, uvek i svugde.
Silverstone 2022, Max obilazi Sainza na startu, Zhou se slupa, red flag, ponovljeni start sa istim poretkom tj Sainz ponovo startuje prvi.
Da, hvala za informaciju :palac:
Ja sam potpuno zaboravio na tu nesrecnu trku ako je uopste mozemo tako nazvati.
djdragan
Posts: 19
Joined: Sun Mar 20, 2022 10:26 am
Bistro wrote: Sun Apr 02, 2023 7:13 pm Ranije je bilo dozvoljeno da pri prekidu trke ako se bolidi poređaju u pitlejnu vozač čiji je bolid ćak i teže uništen da sme nastaviti trku rezervnim bolidom, sa pozicije na koju je bio pre karambola, sećam se da je jednom tako Dejmon Hil pobedio sa rezervnim bolidom iako je trku započeo sa regularnim. Uslov je bio da mora na vreme stiči sa mesta karambola na stazi do boksa i poredi se pre no što direktor trke da znak za nastavak, eheee kako su trčali stazom vozači tada da stignu na vreme.... a danas ako zaglave u šljunku nije čak dozvoljeno ni da ih stjuarti na stazi poguraju. Bilo je dozvoljeno (tj nije bilo zabranjeno) ćak i da se vrate u boks pentrajući se na šasiju suparnikova bolida i tako se voze.
To je nekada bilo ali na zalost to vise nema sanse da se desi. Stariji, i sam sam medju njima, se sa nostalgijom secamo nekih stvari, atmosferaca sa 8 10 cilindara koji se veselo vrte na 20+ hiljada obrtaja, muzika za usi. Dolivanje goriva i mnogo vise strategije, vise gumara i njihova borba, svasta nesto. I mnogo manje politike i licemerja.
Pusti snovi nasi!
djdragan
Posts: 19
Joined: Sun Mar 20, 2022 10:26 am
CAT wrote: Sun Apr 02, 2023 7:35 pm
djdragan wrote: Sun Apr 02, 2023 6:03 pm
CAT wrote: Sun Apr 02, 2023 5:03 pm

Da ako gledas po Alpini .
Ali taj glupi Gasli je izazvao prekid trke .Što nikako nije malo stvar.Zbog tog prekida je Mclaren izgubio dobre pozicije Hulk možda itreće mesto .I kako onda kažeš da nije treebao da bude kažnjen.
Nije ni prvi ni poslednji put da je neko izazvao crvenu zastavu i ostetio druge za bolje plasmane bilo da pricamo o trci ili o kvalifikacijama. To je prosto tako. U sportu, kao i u svemu treba imati srece, uvek neko profitira a neko izgubi.

Pravila su takva kakva su, nije prvi put da se vraca poredak po poredak koji smo imali na zadnjem regularnom merenju vremena, Relativno skoro je bila takva situacija ali ne mogu da se setim tacno koja je trka u pitanju.

Ja ne mislim da su Meklarenovi vozaci i Hulk vise zasluzili plasman zasnovan na haosu nego sto je Alonso zasluzio to trece mesto vozeci celu trku bez greske.

Istina, bilo bi spektakularno videti Hulka najzad na podijumu!

Meni je samo glupo sto su pravila takva kakva su. Ja bih pod hitno ukinuo da se bilo sta sme raditi na autu u toku crvene zastave nego parkiraj i cekaj nastavak. Jedino bi dozvolio da se sredi neki bolid koji je eventualno dosao do boksa a da je osteceno prednje krilo ili tako nesto, Svako ostalo cackanje po autima bih zabranio.

Sve u svemu ko ce navijacima ugoditi. Kada se vrte pod SC ne valja, kada se forsira start iz mesta, opet ne valja. Sto se toga tice meni je skroz u redu da su krenuli iz mesta tri kruga pre kraja. Rizik je uvek tu. Ko napravi glupost onda kazna za sledecu trku i to minimum 10 mesta ako nekoga izbaci iz trke. Naravno, ovo se ne odnosi na trkace incidente.

E jedino je sto se nikada ovde necemo sloziti ni medju sobom a ni sa sudijama sta je bio trkaci incident a sta ne. Subjektivnost je uvek prisutna, uvek i svugde.
A ja i pričam da su pravila mnogo glupa.Jer zbog čega su odmah prekinuli trku.Zar nije bilo logično da prvo izađe sc pa tek onda ako imaju problem crvena zastava kao što je bilo kod prvog prekida.To je bilo normalno al onda ne bi imali neki završetak trke ovako je FIA po svaku cenu htela da napravi novi start .Sto na kraju i nisu uspeli.
Zbog čega umesto prekida nije mogao da izađe sc i da odveze i privede trku kraju ?
Očigledno jer to nije odgovaralo FIA
Razumem ja tebe potpuno i slazem se ali...
Da su izveli SC i da je ostao poredak takav kakav je i recimo u sledecem krugu neko pokupi krhotinu, a bilo je krhotina bolida po stazi koliko hoces, i ostane bez gume i svi ga preteknu u tom jednom krugu. Recimo Maxu ili Luisu da se to desilo. Sta onda?

Onda bi pricali kakvi su kreteni sto nisu prekinuli trku. Neka pravila jesu glupa ali danas se bas nezgodno poklopilo puno faktora i haos je neizbezan.

Prosto se namestila situacija i ne verujem da su iz FIA tako munjevito razmisljali (mislim da je to van njihovih mogucnosti) i doneli odluku nego su cisto impulsivno izbacili crvenu zastavu jer smo u zadnje vreme zaista vidjali da i zbog sitnica to rade a sada je bas bilo krsa i loma.
User avatar
Dzoni
Posts: 263
Joined: Sat Mar 19, 2022 4:28 pm
Još jedna stvar, u vezi kazni.
Kazna od 5 sekundi u nekim okolnostima bude baznačajna, a u nekim drugim (kao danas) bude prejaka. Treba kažnjavati u skladu sa okolnostima na stazi, možda čak i brojem mesta unazad (npr. nisi treći nego peti, dva mesta unazad)
Last edited by Dzoni on Mon Apr 03, 2023 6:43 am, edited 1 time in total.
:vozim:
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Bilo je jasno ko dan da će biti izgibija 2 kruga pre kraja,start iz mesta i svi na mekim gumama,samo se nije moglo znati ko će nahebat...nehebao Renault.
Meni ovde nije kriv ni jedan vozač,kriva je FIA što ih je naćerala da se 2 kruga prije kraja pokolju na stazi.A FIA je znala šta će se desiti.Ovo je namjerno napravljeno da šou bude veći.Usrali su ovaj sport do kraja,sve je još počelo onim nekažnjavanjem diskvalifikacijom sektaša na VN Silverstona kada je namjerno pokušao sa onim izbacivanjem sa staze da ubije Maksa.Pandorina kutija je tada otvorena i svjedoci smo da kraja nema...dok neko od vozača ne plati životom kao Senna,Bjanki..drugačije do promjena doći neće.
Image
User avatar
Red Wing
Posts: 105
Joined: Thu Mar 17, 2022 2:21 pm
Bistro wrote: Sun Apr 02, 2023 7:13 pm Ranije je bilo dozvoljeno da pri prekidu trke ako se bolidi poređaju u pitlejnu vozač čiji je bolid ćak i teže uništen da sme nastaviti trku rezervnim bolidom, sa pozicije na koju je bio pre karambola, sećam se da je jednom tako Dejmon Hil pobedio sa rezervnim bolidom iako je trku započeo sa regularnim. Uslov je bio da mora na vreme stiči sa mesta karambola na stazi do boksa i poredi se pre no što direktor trke da znak za nastavak, eheee kako su trčali stazom vozači tada da stignu na vreme.... a danas ako zaglave u šljunku nije čak dozvoljeno ni da ih stjuarti na stazi poguraju. Bilo je dozvoljeno (tj nije bilo zabranjeno) ćak i da se vrate u boks pentrajući se na šasiju suparnikova bolida i tako se voze.
Da, podsetilo me to na Montoyu i Indy 2004 kako je trckao i skakutao do zamenskog BMW Williamsa sa morzevim nosem.
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Mecka ima razloga za brigu zbog pouzdanosti agregata.
Ono nije bilo naivno kod Rasela, kao da je ICE eksplodirao
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
I koji je na kraju zvanični plasman prvih 10?
Image
Adamsi13
Posts: 37
Joined: Sun Apr 02, 2023 2:44 pm
Renault Terminator wrote: Mon Apr 03, 2023 11:21 am I koji je na kraju zvanični plasman prvih 10?
Како се погоде 😂😂😂
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Adamsi13 wrote: Mon Apr 03, 2023 3:07 pm
Renault Terminator wrote: Mon Apr 03, 2023 11:21 am I koji je na kraju zvanični plasman prvih 10?
Како се погоде 😂😂😂
Bruka živa...naš šampionat na ćoškastim uličnim improvizovanim kružnim stazama je daleko ozbiljnije organizovan nego današnja F1.
Image
Post Reply