VN Bahreina 03.-05.03.2023.

User avatar
rajs41
Posts: 2752
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Nelinjo wrote: Mon Mar 06, 2023 11:57 am Meni samo nije jasno kako Ferrarija prcaju sve ove godine, pa i decenije...
Ja mislim da tu ima jedan problem, a to je u fabrici. Naime, oni imaju inženjere ali oni koji su im potrebni i koji prave razliku ne žele da idu u Italiju već se maju između timova u Engleskoj. Jednostavno, Ferari kaska u razvoju a za to nema kvalitete ljude. Nadam se da će me oni demantovati ...
Image
CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
rajs41 wrote: Mon Mar 06, 2023 1:02 pm
Nelinjo wrote: Mon Mar 06, 2023 11:57 am Meni samo nije jasno kako Ferrarija prcaju sve ove godine, pa i decenije...
Ja mislim da tu ima jedan problem, a to je u fabrici. Naime, oni imaju inženjere ali oni koji su im potrebni i koji prave razliku ne žele da idu u Italiju već se maju između timova u Engleskoj. Jednostavno, Ferari kaska u razvoju a za to nema kvalitete ljude. Nadam se da će me oni demantovati ...
Slažem se jer lakše je raditi da kažemo od kuće Engleska nego ići u Italiju.Jer ako kući rade recimo za milion godišnje Ferrari da bi ih nagovorio da dodju mora da ponudi mnogo veću cenu.Tako da u današnje vreme ograničenja troškova to će biti baš teško.
Al opet iznemađuje da ne.mogu u Italiji da nađu nekog ko zna da radi.Pa nisu ti Englezi neki naučnici.
Možda je to politika i Ferrarija ne sećam se da je neki Italijan imao uspeha kao vozač.A imamo Rosija i kpga sve u motogpu.Tako da verujem da i u Italiji ima sposobnih e sad šta rade u Ferrariju to je pitanje.
User avatar
Dzoni
Posts: 263
Joined: Sat Mar 19, 2022 4:28 pm
F1 je Britanski cirkus, tako da...
:vozim:
User avatar
rajs41
Posts: 2752
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Sećam se da je Ferari imao dosta muka da nekog novog dovede, a poslenji nama znan primer odlaska je Džejms Alison, koji se nažalost zbog smerti supruge rešio da se vrati u Englesku.
Image
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Moguće je da se obe baterije kod Leclera pokvarile, i da več na sledećoj trci da se mora ubaciti treća, a time 10 mesta u rikverc

koliko znam o baterijama, ovde moguće je da nije dobro urađeno hlađenje. to je moj lični stav
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Da ne trcimo pred rudu, Bahrain je bas cucnuo RBu i AMu, njihovoj sjajnoj trakciji iz sporih krivina i blagonaklonosti ka gumama s obzirom da je asfalt dosta abrazivan, mozda i najabrazivniji od svih staza.

Ono sto jeste zabrinjavajuce je to sto je Max lagano pobegao Leki koji je startovao na ganc novim gumama, napravio 10 sekundi razlike i onda plovio do finisa. Imaju snage i tempa u rezervi tone i cini mi se da imaju dovoljno u rezervi u smislu tempa da ukoliko neko pronadje koju desetinku oni ce samo malo pojacati gas. Nece puno uticati smanjeno vreme u vazdudsnom kada su napravili zver od auta, niti ce imati dalje potrebe za nekim razvojem dodatnim u sezoni.

Sledeca staza bi trebala da prija Ferariju u odnosu na RB a i moguce da AM nece imati tako jaku trku zbog slabosti Meckinog motora u odnosu na konkurenciju.

Nego... 2021. je bila sjajna sezona, imali tesnu borbu za titulu, midfild isto bio dosta zbijen i oni promene pravila zarad boljeg trkanja i gledamo ovo, ne razumem, ali ajde, neka me demantuju sledece staze.

Opet tim koji ima najbolje inzinjere i vodjstvo dominira drugu godinu za redom, nikakve kazne tu nece pomoci niti redukcije. Ko ubode koncept taj ga je ubo do 2026. Ferari jedino da zavrsi poslednji ove sezone pa da dobiju svo vreme sveta da pokusaju napad na RB, jer su razlike u tunelu ovako mizerne. Vece sanse ima AM.
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Pravo iznenadjenje stize iz Mercedesa.

James Alison se vraca na kormilo kao tehnicki direktor. Toto odresio kesu. Ako ih on ne iscupa nece niko :D
User avatar
maverick
Posts: 191
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
Оће, оће...ал тамо 2026. године у најбољем случају...зајебали су са овим концептом аута, не знају како то да порпаве. Покушали су малко да прошире те бокове и даље су у проблемима...биће у проблемима и када пређу на РБ концепт, јер касне годину дана за истим...Значи тек можда ухвате прикључак за борбу за победе, следеће године, за титуле далеко су они од тога, јер РБ има огромну предност коју неће олако испустити, поготово је рје замрзнут развој мотора, уз све пенале које носи ово ново такмичење....Ништа се променило, није ТИмови који су бли моћни и даље су...тако да са овим максималним буџетима, је обична глупост....
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
CAT
Posts: 353
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Kažu da se očekuje Alisonov bolid u maju krajem maja.
Nije Toto sam doneo odluku da pusti ljude da pređu u druge timove.Očigledno je da je ovo trebalo da se desi da bi upravni odbor shvatio da ipak moraju da ulažu u novo ljudstvo.
Reno
Posts: 48
Joined: Fri Apr 22, 2022 12:54 pm
tifoso_SF wrote: Mon Mar 06, 2023 12:04 am Što se tiče RB-a očekujem dominaciju sličnu Mečkinoj u prve 3 sezone turbo ere, brutalni su. Teško da će tu neko njih da ugrozi do promene i stupanja novih pravila. Možda Mercedes sledeće sezone ako promeni koncept bolida može da im pomrsi račune, ali oni kasne sa razvojem godinu dana za RB-om.
Ja očekujem (ili se samo nadam) da će da bude kao 2009 kad su drugi prestigli Bron po brzini zbog više novca, a tako sad Red Bul ima manje vremena u vazdušnom tunelu zbog kazne.
Post Reply