VN Bahreina 03.-05.03.2023.

Jaguar F1
Posts: 18
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:35 am
apricotspree wrote: Sun Mar 05, 2023 5:49 pm Cestitke RB, premocno!
Cestitke Astonu i Alonsu, sjajan tempo, ali pre svega sjajnooo cuvaju te gume, bukvalno su na krajevima stinta pravili najvece skokove, jednostavno ne jede auto gume.
Ferari kilavo, pouzdanost upitna, juce a i danas.

Da vidimo sada kako ce se dalje odvijati. Jedna staza ne znaci nista, treba bar 2, 3 trke pre nego sto konacno uspostavimo poredak.

Verujem da ce Mecka preakociti Aston i Ferari kroz 5 trka. Jednostavno mislim da nema AM taj potencijal da u sezoni moze da parira Ferariju i Mercedesu u razvoju.

Takodje mislim da je RB napravio ubicu od auta i da ce sa svim ogranicenjima uspeti tek tek da ostanu ispred konkurencije. Odnosno, dok konkurencija uhvati prikljucak, oni ce u torbi imati vec pozamasan broj bodova.

No da vidimo dalje, jedna trka nije cela sezona.
Biće interesantno pratit razvoj AM-a zato što imaju ubedljivo najviše vremena za aero testiranja. Dan je već rekao da će 2/3 auta promeniti tokom sezone! Ako tako bude ne bi me čudilo da stignu/prestignu RB.
Aston Martin technical Director Dan Fallows assured the fans that the AMR23 is 95% different from the 2022 car. He further assured that “two-thirds of the car will change during the season”.
Pitanje je samo koliko će efikasan biti razvoj.
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Znate ono, ko pobedi na prvoj trci ne osvaja titulu 😂
Sta ako, Alonso uzme WDC. 🤔😄
User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1023
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Norris: Problemi sa bolidom su nas terali da konstantno idemo u boks

Image

http://bit.ly/3ZKmpUr
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Alonso je samo pola minuta iza Maksa sto nije puno imajuci u vidu da je na startu pao na 8. mesto i izgubio dosta vremena dok se probijao.
Verujem da ce ove sezone prekinuti post i pobediti na nekoj od trka, zasluzio je. Previse lose srece i losih izbora, red bi bio jedno 1. mesto
User avatar
rajs41
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Image
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
CAT wrote: Sun Mar 05, 2023 6:16 pm
apricotspree wrote: Sun Mar 05, 2023 6:12 pm
AlexPb wrote: Sun Mar 05, 2023 6:05 pm
Odlični dueli na stazi. Posebno bi istakao Alonso-Hamilton i Alonso-Sainc.

Alonso Hamilton duel odlican i strasna packa Mercedesu. Na izlascima iz krivina Meckaa jako kuburi, bez prijanjanja, Alonsu nije trebao drs i pravac, strasna prednost na polju degradacije pneumatika, pre svega zadnjih i kakvu trakciju ima auto, sjajno.
Vidi se uticaj RBovih inzinjera koji su tamo presli ovih godina.
Da svi pričali kako Rb uzima Mercove ljude a niko ne spominje što je Am pokupio od RBa .
Meni strašno da Mečka nije napravila nikakav pomak šta više stigao i prestigao ih Am.
Dok sam gledao Alonsa protiv Hamiltona, pred očima mi je stalno izlazila slika njihovog duela u Indijanapolisu 2007. godne, tada kao klupske kolege. Kako se istorija zna ponoviti, to je neverovatno.
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Ako neko nađe Alonsove duele sa španskim komentatorom, neka izbaci. Mogu misliti na šta je to ličilo, emocije, pa ono Fernando, Fernando... :pivo:
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
AlexPb wrote: Sun Mar 05, 2023 7:00 pm Ako neko nađe Alonsove duele sa španskim komentatorom, neka izbaci. Mogu misliti na šta je to ličilo, emocije, pa ono Fernando, Fernando... :pivo:
Sekavooo para Hamilton, sekavooo 😂😂😂
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
apricotspree wrote: Sun Mar 05, 2023 6:05 pm Jos jednu stvar moram da kazem a to je da mi je JAKO JAKOO drago sto je Alonso napustio tu Alpinu, rekao da nisu ni za k... I sada to potvrdio. Pogotovo sto mu ona ljiga Ocon nije vise timski kolega, najveca ljiga na gridu (a to se i po padoku prica, da nije omiljen medju vozacima). Eto vec je prvu trku napravio zajeb a toliko je forsiran prosle sezone od strane Alpine, zrtvovan Alonso radi njega, gurao sa staze, lupao Alonsa zbog kojeg je pobedio u Madjarskoj a sad vidimo koliko je to nezasluzeno.
Alpina neka se zapita sta radi na gridu sve ove godine.
Dali su sebi 2 godine fore da se prikljuce trojci, evo ide pa 8.godina oni sve gori.
Doci ce i Audi i pre njih uspeti.

U kojoj zabludi zive kada kazu da su "prezadovoljni" autom i brojkama koje vide.
Oteraše Ćiru koji nije valjao,doveli ovog ciganina Rumunskog Ormara Šrafcigera koji ispade još gori od Ćire.Da je valjao čemu,tata Strol ga ne bi oćerao iz Aston Martina.
Žao mi je Renaulta,opet nas čeka dug, težak i mučan period dok šef Renaulta Luka De Meo ne shvati da treba najuriti Rumuna,Ocona i Gaslija iz tima,početi prvo odatlena pa gledati dalje gdje škripi.Do tada,muka,muka i samo muka za one koje navijaju za Renault.
Image
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Renault Terminator wrote: Sun Mar 05, 2023 7:05 pm
apricotspree wrote: Sun Mar 05, 2023 6:05 pm Jos jednu stvar moram da kazem a to je da mi je JAKO JAKOO drago sto je Alonso napustio tu Alpinu, rekao da nisu ni za k... I sada to potvrdio. Pogotovo sto mu ona ljiga Ocon nije vise timski kolega, najveca ljiga na gridu (a to se i po padoku prica, da nije omiljen medju vozacima). Eto vec je prvu trku napravio zajeb a toliko je forsiran prosle sezone od strane Alpine, zrtvovan Alonso radi njega, gurao sa staze, lupao Alonsa zbog kojeg je pobedio u Madjarskoj a sad vidimo koliko je to nezasluzeno.
Alpina neka se zapita sta radi na gridu sve ove godine.
Dali su sebi 2 godine fore da se prikljuce trojci, evo ide pa 8.godina oni sve gori.
Doci ce i Audi i pre njih uspeti.

U kojoj zabludi zive kada kazu da su "prezadovoljni" autom i brojkama koje vide.
Oteraše Ćiru koji nije valjao,doveli ovog ciganina Rumunskog Ormara Šrafcigera koji ispade još gori od Ćire.Da je valjao čemu,tata Strol ga ne bi oćerao iz Aston Martina.
Žao mi je Renaulta,opet nas čeka dug, težak i mučan period dok šef Renaulta Luka De Meo ne shvati da treba najuriti Rumuna,Ocona i Gaslija iz tima,početi prvo odatlena pa gledati dalje gdje škripi.Do tada,muka,muka i samo muka za one koje navijaju za Renault.
Red je da se Flavio Briatore vrati na celo tog tima. Mislim da mu je prosla zabrana takmicenja u F1 😂
Post Reply