VN Francuske 22.-24.07.2022.

User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
MosquitoSlayer wrote: Sun Jul 24, 2022 2:43 pm Јбт најзад добар болид, знају и сетап да наместе, иде развој у добром смеру али вођење трке катастрофа. Прогутао бих поузданост само да се узимају бодови кад могу а не ово.
П.С. Свака част Мерцедесима, узели су све што су могли
Vodjenje trke katastrofa, da. Ali percepcija vozacaa je takodje katastrofa, danas konkretno Sainz. Jako lose cita trku, za razliku npr. od Alonsa.
Ferari zna da usere trku strategijski ali i vozaci nisu bas u stanju da kontriraju timu, da predosete sta ce, kako ce. Ferari zove Sainza u boks on bez pogovora ide. Cekaj druze. Najbrzi si na stazi, Perez je upucao gume, krlja se sa Raselom, napravio bi sigurno 5 sekundi do kraja trke. Umesto da ostane na stazi, odlazi u box, po mom misljenju bacio je podijum u vodu.
Kad cujem na radiu strategija A, pa posle 5 minuta F sve mi je jasno. Pri tom oni kao da ne prate sta se desava na stazi, zovu ga u box kada pretice Pereza. Pri tom u box su prvobitno odlucili da odu jer nisu mogli da ga preteknu. S obzirom da je na kraju uspeo to da ucini, odlazak u box je bila najgora moguca odluka.
djdragan
Posts: 19
Joined: Sun Mar 20, 2022 10:26 am
Ne znam zasto pljuvanje po Sajncu!? Ima on dobru percepciju sta se desava, bolju nego ovi nesretnici u boksu. Zakasnili su sa boksom 5-6 krugova. Da je menjao gume 15 krugova pre kraja bio bi u mnogo boljoj poziciji. Jos mu tim natovario i kaznu od 5 sekundi. Kakvi cirkusanti, neverovatno. I nije prvi piut da Sajnc bolje razmislja od tima i nije prvi put da ga sjebu u boksu.

Vidim obozavaoci Leklera ga zdusno brane iako se jasno videlo da je izgubio zadnji kraj, brza krivina i pravac u zid. Kakva pedala, kakvi bakraci. Kada se samo setim koliko su svaljivali sve na Vetela a sada imaju ovakav stav, prosto neshvatljivo.
Lekler kada se ohladio a i video verovatno i sam je priznao ono sto je ocigledno.

Bice da je to to sto se tice sezone. Jos 10 trka a maks na plus 63 boda. Lagano do druge titule... Sve vise mi se svidja smirenost i samokontrola koju ima Maks.

Mercedesi sve blize u konstruktorima Ferariju... ako i ovo izgube u Ferariju treba svi da ....
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Ako rijese pouzdanost, i ne propadnu poslije nove direktive, ne bih ja još rekao zdravo tituli... ova trka je pokazala da je Ferrari najbrži auto... oni moraju zaredati 3-4 trke sa 1-2, da Maxsa ostave iza i eto šanse... po teoriji imaju to, vidjecemo da li u praksi... Danas je takodje bila trka za 1-2 da Sainz nije imao kaznu, ona prošla da ne pričam...

Leclerc, pored svega danas, i dalje je bio na nivou. Čak mislim i da je slagao na kraju u korist ekipe, da ih ne bi razapinjali! Čudno je ono izlijetanje, ali eto... neka bude kako kaže...
Bistro
Posts: 103
Joined: Wed Mar 23, 2022 6:14 pm
Kome bi više pasala spora staza u Hungaroringu sledeče nedelje? valjda Ferariju..
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Image
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Bistro wrote: Sun Jul 24, 2022 3:37 pm Kome bi više pasala spora staza u Hungaroringu sledeče nedelje? valjda Ferariju..
Ako sledeće nedelje ne pobede, onda stvarno......
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Nisam pristalica "šta bi bilo, kad bi bilo", ali me živo zanima da Alonso vozi za ovakav Ferari, da li bi imao zaostatak za Maksom?
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Šta je vama više sa ovim penzionerima!? 😀
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm

djdragan wrote: Vidim obozavaoci Leklera ga zdusno brane iako se jasno videlo da je izgubio zadnji kraj, brza krivina i pravac u zid. Kakva pedala, kakvi bakraci...
To sa pedalom nisu izmislili obožavaoci već je to na trci izašlo iz garaže Ferarija kao prvo saopštenje a tamo je bio i Niko Rosberg sa komentatorima i analizirao izletanje i potvrdio da izgleda da nije otpušten gas na vreme a kočenje počelo...Elem tako je kako je. Pravu istinu možda nećemo ni znati ali kako god gomila bodova poklonjena konkurenciji. Činjenica jeste da je imao problema sa gripom na zadnjim točkovima što se i videlo na stazi u borbi sa Maxom.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Post Reply