VN Kanade 17.-19.06.2022.

User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
gjoko-mkd wrote: Mon Jun 20, 2022 6:59 am Juče je bilo evidentno zašto Ferari ide sa više df-a....jednostavno troši gume
Sainc je imao bolid sa ful df, dok Lecler je imao sa manje df-a( novo zadnje krilo i beam wing) i.....trošio gume koo lud
Da su išli sa dva zaustavljanja u boks i da nisu štedeli gume, bio bi na postolju
Ne slazem se.

Lekler 35 kruogva na hardu nikakav problem.

Vise je maks prijavio potrosnju posle tacno 21 kruga i ferari javio saincu da ce ovaj za tacno 5 krugova u boks.

Izlaz i t10 je bio problem nekim vozacima nekim ne.

Leklrr je vozio medium df zadnje krilo (dzeda spec i mislim da ono moze u smece)
Niti imas df niti imas top speed.

Rb i ferari su na ivick noza tokom trke u trkackom ritmu zaista su male razlike.
Kvali fer ima prednost.


Konacno ferari iapratio dobru stratefiju al spori boksovi.

Sainc uradio domaci nije izleteo. Takav nam treba da je tu kad nema leklera i perrza
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Ferrari jede gume u trci i taj problem još nijesu shvatili, a godine prolaze... ključ uspjeha i razlog zašto je Max prvi u poretku je čuvanje guma. RB18 je njezan prema gumama i Max može da pritisne do daske, a da se mnogo ne sjekira! Ključ svih 6 njegovih pobjeda je manja potrošnja pneumatika RB18!

Vidim da mnogi potenciraju da je F1-75 najbolji bolid na gradu, ali ne znam zašto? 😀 pa RB18, izuzev Australije ih je pojeo u gotovo svakoj trci. Postoje tradicionalno dobre staze za Ferrari i oni su na njima i pravili rezultate... ako se vratimo 4-5 godina unazad, to su Bahrain, Australia, Canada, Austria, Malezija... pobjedjivali su u Belgiji... možda je još rano, ali mislim da bi oni trebali vrlo brzo prebaciti fokus na 2023. Jer, ako budu čekali da se samo nešto desi, a oni lutaju, ne rijesavjau probleme, gube vrijeme, a RB je očigledno spreman i dobro pripremljen, i što je najvažnije imaju inzinjere koji shvataju probleme... ovo će biti laganica za njih do kraja... Ferrari, fokus na 2023. pod hitno! 😀
User avatar
Dangara
Posts: 25
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:12 pm
Alonso 9-ti, 5 sec kazne zbog mijenjanja pravca ispred Botasa na ciljnom pravcu..
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Slazem se za Ferari i gume. To je jos od ranije bilo evidentno, najvise u Imoli i Majamiju.
Zato je Ferari brzi u Q, upale te gume brze od RB-a, dok na duge staze pravi problem.
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Pronašao sam ovo po netu, a i grafika na drugom sajtu isto sugerira...
Motorsport IT - Aware that Leclerc would have had to do a comeback race, in Canada the electronics of the Cavallino studied a different fragmentation of the electricity during the lap than usual, favoring the second part of the straight to avoid clipping.
Image
f-fan
Posts: 17
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:16 am
Dzagodan wrote: Sat Jun 18, 2022 3:14 pm Bicu iskren - mislio sam da ce forum da bude kao nekada, da cemo imati diskusiju sa po nekoliko stranica a ne ovako da svaki vikend trkacki bude sa 7-8 strana. Nemoguce da je onaj period nefunkcionisanja foruma toliko odvukao clanove. Ne znam, ali mislim da mozda nema vise smisla da forum postoji. Paucina se podosta nahvatala.
Mislim da nije samo taj period razlog, bilo je na forumu raznih svađa tako da ljudi nisu ni mogli lepo komentarisati i samo se moglo čitati prepucavanje. Ima manje admina nego ranije tako da nema ni ko da se bavi forumom i vremenom ode sve u pogrešnom pravcu.
Pored toga mislim da je odluka da se na vesti ne mogu ostavljati komentari na forumu dodatno odvukla ljude da pišu jer je ranije svaka vest bila posebna tema na forumu a sada to nije, meni to najviše smeta.

Ne verujem da je to što nema više timova u borbi za vrh razlog neaktivnosti, uvek su max dva tima na vrhu, tako da ne treba verovati u čuda da će se to promeniti. Prošla godina je bila baš uzbudljiva a forum mrtav.

Pored ovoga forum kao format izumire tako da po meni, razlog neaktivnosti je kombinacija svega što sam napisao
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Zbog nekih obaveza, tek sam sad odgledao snimak iz Kanade. Ono što je odlučilo pobednika je 3,7 sekundi zaustavljanje u boksu za Sainca. Generalno, standardna trka za Montreal.
Post Reply