VN Španije 20.-22.05.2022.

ASRacing
Posts: 51
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:36 pm
:ferrari:
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Turbo i MGU-H otišli kod Leklerovog motora
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Problemi... Ferrari je već u nevolji... možda će u Monacou koristiti PU1, ali će definitivno, možda već u Bakuu morati instalirati treci turbo i MGU-H
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Ne znam dali je ovde to napisano, ali je Ferari već pre starta sezone odlučio da će koristiti 4 PU i da će biti kazne. A što da ne.

Bolje je forsirati bolid nego svih 22 trka voziti sa par desetinke sporija vremena po krugu

U Monci će biti PU-3....najverovatnije

Posle Monce, mora biti neka trka gde će sigurno biti kiše.....i eto prilike da se ubaci PU4
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Mon May 23, 2022 9:39 pm Ne znam dali je ovde to napisano, ali je Ferari već pre starta sezone odlučio da će koristiti 4 PU i da će biti kazne. A što da ne.

Bolje je forsirati bolid nego svih 22 trka voziti sa par desetinke sporija vremena po krugu

U Monci će biti PU-3....najverovatnije

Posle Monce, mora biti neka trka gde će sigurno biti kiše.....i eto prilike da se ubaci PU4
To sam citao negdje, ali nisam vjerovao da su tako odlucili... vidjecemo šta će odluciti za Monaco... ali ono što je meni gore je koliko su malerozni. Bolid konacno "radi", pobjeda u rukama i desi se odustajanje. I hajde što se desi odustajanje, nego su i turbo i MGU-H neupotrebljivi...

U Monacu treba biti pobjeda! Konačno! :ferrari:
ASRacing
Posts: 51
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:36 pm
Nelinjo wrote: Mon May 23, 2022 9:53 pm
gjoko-mkd wrote: Mon May 23, 2022 9:39 pm Ne znam dali je ovde to napisano, ali je Ferari već pre starta sezone odlučio da će koristiti 4 PU i da će biti kazne. A što da ne.

Bolje je forsirati bolid nego svih 22 trka voziti sa par desetinke sporija vremena po krugu

U Monci će biti PU-3....najverovatnije

Posle Monce, mora biti neka trka gde će sigurno biti kiše.....i eto prilike da se ubaci PU4
To sam citao negdje, ali nisam vjerovao da su tako odlucili... vidjecemo šta će odluciti za Monaco... ali ono što je meni gore je koliko su malerozni. Bolid konacno "radi", pobjeda u rukama i desi se odustajanje. I hajde što se desi odustajanje, nego su i turbo i MGU-H neupotrebljivi...

U Monacu treba biti pobjeda! Konačno! :ferrari:
To je i mene iznerviralo, bolod radi dobro, performanse ok, vodi trku i odustajanje, hteo sam da izgorim...
:ferrari:
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Čini se da je Lekler imao lagano tempo i nije forsirao(konstantno je bežao protivnicima), jer je soft gume koristio dosta dugo. Nije nešto forsirao bolid pa da se tako sve polomi

Prisećam se da je i Honda imala slične probleme, ali one su bile kada su odlučili da razdele turbo od kompresora.

Najviše se bojim da je ovo slučaj i kod Ferarija, iako od Ferarija kažu da nije problem u konstrukcisku smislu ...
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Cijena "najjaceg" motora se placa... 25+1 bod baceni... Charles je vozio i vozi od početka sezone odlicno! Trebala je ova pobjeda u Barseloni, ali se nije desila. Zato sad sve dati na Monaco! Charlesu je potrebna pobjeda za oporavak! On, znam da je spreman, pokazuje to, ali Ferrari sada mora riješiti ove probleme, ako se nadaju tituli!
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Ne bih isklučio da su kod Sainsa smanjili snagu motora, pre svega MGU-H, jer je isti deo pregrejao i kod kineza u Alfu(Zou li kako beše ono)
Post Reply