VN Emilije Romanje 22.-24.04.2022.

User avatar
maverick
Posts: 190
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
Мерцедес нема шта да тражи, може само да купи просуте бодове од СФ и РБ у најбољем случају...тај ауто је толико лош да га је данас Алфа могла добити, да је трка потрајала још који круг ....видело се у дуелу Луис Гасли, да једноставно изгуби снагу на крају правца, тачније угуше мотор јер би од поскакивања тај ауто полетео....
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
Image
Image
User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
Ferari mora pod hitno da zasuče rukave i donese unapredjenja, RB ih je preskočio.
Očekivao sam da će RB kako odmiče sezona, da pretekne Ferari.
Valjda će se špagetari trgnuti.
Zoran84
Posts: 43
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:16 pm
Polako ljudi,ovo su tek cetiri trke.Razvoja ce svakako biti,kod svih.Sto se tice Ferarija,potrebno im je i hitno budjenje Sainca.
Centurion
Posts: 9
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:05 am
Sajnc je zreo za rokadu... Njegov nekvalitet sad je evidentan, i samo škodi timu. Previše grešaka, za dvije trke. Idemo dalje, tek je početak sezone, i timovi još bruse formu. Red Bul ima prednost drugog vozača. To je sad prevaga na stranu Bikova
ASRacing
Posts: 51
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:36 pm
Ljudi sto se lozite toliko, pa i Red Bul je odustao sa dve trke, nije jos nista gotovo. Ferariju kaobda nije odgovaralo ovobhladnije vreme, videli smo na trkama pre kako je bilo..
Ferarijev motor jos ne radi na maksimumu, hoce da rese poskakivanje i da mogu da ga puste da se vrti punom snagom...
Mislim da je Ferari ovde isao sa drugacijim podesavanjem bolida jer su ocekivali kisu, a samim ti i potrosnju guma, videlo se kad je Lekler zamenio gume i krenuo lagano da stize Pereza sa zamenjenim gumama, ali je morao da popusti gas zbog same potrosnje istih....
Samo mi nije jasan, zasto je isao u onu ludacku poteru umesto da ostane treci...
:ferrari:
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
ASRacing wrote: Mon Apr 25, 2022 10:14 am Ljudi sto se lozite toliko, pa i Red Bul je odustao sa dve trke, nije jos nista gotovo. Ferariju kaobda nije odgovaralo ovobhladnije vreme, videli smo na trkama pre kako je bilo..
Ferarijev motor jos ne radi na maksimumu, hoce da rese poskakivanje i da mogu da ga puste da se vrti punom snagom...
Mislim da je Ferari ovde isao sa drugacijim podesavanjem bolida jer su ocekivali kisu, a samim ti i potrosnju guma, videlo se kad je Lekler zamenio gume i krenuo lagano da stize Pereza sa zamenjenim gumama, ali je morao da popusti gas zbog same potrosnje istih....
Samo mi nije jasan, zasto je isao u onu ludacku poteru umesto da ostane treci...
Pa to je Leclerc. Ja mu ne zamjeram, krenuo je po drugo mjesto i na zalost pretjerao u agresivnosti. Desava se... idemo dalje...
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
Sad bomba sezone, Hamilton radi rokadu sa Rikardom ili Sainzom ;D

Nije mi jasno samo zasto je DRS toliko dugo bio iskljucen. Ono sto je jasno je da iako su pravila korak napred, bez DRS-a je jako tesko pretici kada se napravi vozic od par auta, plus ovakva konfiguracija staze. Mislim da bi se ranijom aktivacijom, resio problem vozica od 9-15 mesta.

Sainc nije los vozac, nije sporiji od Lekelra toliko, pa imate proslu sezonu kao reper. Decko ume da vozi i da vozi brzo ali mislim da jos nije sazreo za sampiona u smislu da zna da tempira, da shvati da trka ne traje jedan krug itd. Samo malo da spusti loptu, ima brz auto, neka sastavi jedan cist vikend i eto ga nazad.

Lekler moze sebi da dopusti jedan ovakav vikend nakon par kikseva RB-a ali ako se ovakav tempo RBa nastavi, onda mora da se pripazi.
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Ajde malo spustite loptu i smanjite euforiju.To što je zablistao RB i malo podbacio Ferari na ovoj trci ne mora još uvek da znači ništa. Od početka sezone RB ima problem sa pouzdanošću i pitanje je koliko ovakav tempo može da izdrži. Ferari je imao problem verovatno sa setapom za ovo hladnije vreme a Sainc ovde realno u trci nije ništa pogrešio već splet okolnosti.Imao je prošlih trka greške ali sad će se nakon potpisivanja ugovora verovatno sabrati i vratiti u formu. Možda već i jeste ali nije imao šansu da to pokaže.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Zoran84
Posts: 43
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:16 pm
To sam i ja rekao,tek su cetiri trke.Bicu jos tu svasta.Sezona je tek pocela,a samo sto nije proglasen pobednik.Ne znam zasto Sainc nije kvalitetan?Treba samo da bude strpljiviji,sto rece Interceptor,mozda se vec probudio.Videcemo i koliko ce RB biti pouzdan
Post Reply