VN Australije 08.-10.04.2022.

User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Ferari mora smanjiti drag bolida...očito je to ahilova peta ovog bolida
User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
Pa to je valjda u paketu sa podom.

Relano ovo je bolid iz barse
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Nemojte sumnjati da to neće riješiti... ali je bitno da performanse ostanu iste ili budu bolje

Ovaj bolid ima deficit brzine na kraju pravaca, i ono poskakivanje tzv porpoising! Kad se to rijesi i odvrne motor, ne znam ko bi mogao izazvati Ferrari ove sezone?
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Prića se po talijanskim portalima da je Ferari od petka prema subotu povećao snagu motora za oko 5 konja, a te konje su trebali da se pojave u Imoli i Majamiju
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Sun Apr 10, 2022 9:32 pm Prića se po talijanskim portalima da je Ferari od petka prema subotu povećao snagu motora za oko 5 konja, a te konje su trebali da se pojave u Imoli i Majamiju
Zato Verstappen i pored zavjetrine nije mogao ništa na pravcu kod restarta. Cudno mi bilo, rekoh, evo ga opet DRS zafrkancija ko u BAH i Arabiji... :formula:

Pa koliko to oni još imaju u štali, kad ih tako dodavaju? Ovih 5 je bilo za +25 sekundi u regularnim uslovima trke.
User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
Nelinjo wrote: Mon Apr 11, 2022 2:28 am
gjoko-mkd wrote: Sun Apr 10, 2022 9:32 pm Prića se po talijanskim portalima da je Ferari od petka prema subotu povećao snagu motora za oko 5 konja, a te konje su trebali da se pojave u Imoli i Majamiju
Zato Verstappen i pored zavjetrine nije mogao ništa na pravcu kod restarta. Cudno mi bilo, rekoh, evo ga opet DRS zafrkancija ko u BAH i Arabiji... :formula:

Pa koliko to oni još imaju u štali, kad ih tako dodavaju? Ovih 5 je bilo za +25 sekundi u regularnim uslovima trke.
Ako sam dobro skapirao ima jos 10 do 15ks.
CAT
Posts: 352
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Nelinjo wrote: Mon Apr 11, 2022 2:28 am
gjoko-mkd wrote: Sun Apr 10, 2022 9:32 pm Prića se po talijanskim portalima da je Ferari od petka prema subotu povećao snagu motora za oko 5 konja, a te konje su trebali da se pojave u Imoli i Majamiju
Zato Verstappen i pored zavjetrine nije mogao ništa na pravcu kod restarta. Cudno mi bilo, rekoh, evo ga opet DRS zafrkancija ko u BAH i Arabiji... :formula:

Pa koliko to oni još imaju u štali, kad ih tako dodavaju? Ovih 5 je bilo za +25 sekundi u regularnim uslovima trke.
Nije mogao ništa jer su pred ovu trku promenjena pravila prilikom restarta .Nije mogao više onako da se poravna sa Leklerom i onda da čeka da ga napadne.
A i u prve dve trke si imao dve drs zone odma jedna iza druge sa detekcijom izmedju njih i to je i dovodilo do obilaženja i vraćanja pozicije .Evo sad toga nismo imali i nije više bilo takvih borbi.
User avatar
apricotspree
Posts: 334
Joined: Thu Mar 10, 2022 12:27 pm
DRS je uvek iskljucen u prvom krugu posle SC-a, uvek bilo tako.
CAT
Posts: 352
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Isključen da al kao što reko promenjeno je pravilo oko restarta zbog toga i ne mogućnost da napadne. Jer nije mogao da postavi bolid kao u prve dve trke.
User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
apricotspree wrote: Mon Apr 11, 2022 7:27 am DRS je uvek iskljucen u prvom krugu posle SC-a, uvek bilo tako.
Dinča93, ti li si ? :mrgreen:

:mercedes:
Post Reply