VN Australije 08.-10.04.2022.

User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
zamlatuljko wrote: Sun Apr 10, 2022 9:31 am
apricotspree wrote: Sun Apr 10, 2022 9:08 am Kad pogledas koliko je Mecka uska u bokovima covek bi rekao laksa je od ferarija za 20 kg, a ono obrnuto
Duzina bolida
Neke komponenete unutra
Mecka ima neki inovativni sistem hladjenja koji su pokupkili od raketnog sistema. Zato mogu voziti tako uske bokove al valjda je sistem dosta tezi od konvencijalnog
Vidim dobro radi, čim se pregreva auto. :mrgreen:
User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
User avatar
913
Posts: 227
Joined: Sat Mar 26, 2022 6:39 am
mercedes-amg/// wrote: Sun Apr 10, 2022 9:21 am :lol: :lol: :lol:
apricotspree wrote: Sun Apr 10, 2022 7:10 am Pohvalio bih Latifija sto nije napravio sranje ovu trku.
А посебно момци из :mercedes: :D
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Mislim da je RB podesio bolid više prema kvalifikacijama, i zato je imao ovako slabije tempo. Slično je i Alonso uradio(čak i više prema Q tempu) i zato je u subotu rekao da je mogao doći do pol pozice. sve je bacio na tu kartu, i zato je platio slabašnim mestom na trku

Potrošnja guma Rb-ja je lošija nego kod Mečke. Možda forsiraju bolid preko optimalnih granica da bi prihvatili priključak sa Ferarijem.

Ipak Ferari je puno duže radio na ovom bolidi, a Rb plaća ceh za prošlogodišnju tituli i trku za nadogradnjama sa Mercedesom

U Imolu očekujem puno jači Ferari zbog stop-go staze....
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Lekler jaše ove sezone veoma rasnog konja sa jakim pedigreom.Maks da je u svojoj Hondi imao još 100 konja na raspolaganju ne bi pobjedio Leklera.
Alonsu se neda u zadnje dve trke,sve nekako ide uz ku.ac.Al dobro,neka loša sreća bude u ove dve zadnje trke pa nek do kraja sezone ide sve bolje i bolje.Ocon je i ovaj vikend izvukao Alpine.
Image
User avatar
rajs41
Posts: 2752
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:19 pm
Evo i ja da dam utiske posle ove trke. Nekako, nisam očekivao da će Leklerk/Ferrari posle prve tri trke ima 2 pobede i jedno drugo mesto kao i da že Verstappen imati samo 25 poena. Duga je sezona ali mogu reći da mi je drago što je Ferrari ponovo u vrhu, mislim dugo su čekali, poslednji trofej im je iz 2008. godine.
Leklerk je baš sigurno kontrolisao trku danas, iako sam mislio da to možde neće biti slučaj kada sam primetio da bolid dosta poskakuje na pravcu a pritom su došli bez novih delova. Verstappen je cilja na drugo mesto ali pitanje je kolika je šteta na njegovom bolidu posle požara. Perez je ispunio očekivanja, Russell je iskoristio sigurnosni auto da dođe do podijuma a tako je pobedio Hamiltona na stazi. Vidan oporavak napravio je Meklaren ali bitno je to da potvrde na narednim trkama kako ne bi ispalo da im je ova staza odgovarala. Bottas je nastavio sa dobrim vožanjama i svako mi je Alfa Romeo jedan od najprijatnijih iznenađenja, jer je Zhou u prvi tri trke imao najgori rezultat 11. mesto. Alpin mi je tako, nit smrdi nit miriše, fali im jedan korak da budu tu do Mercedesa ali svaka greška ih skupo košta pa ostanu zaglavljeni kao tim sa sredine grida. Što se tiče trke junak dana bez sumnje je Albon, sa začelja do 1 poena što po meni odaje utisak da je on mnogo ozbiljniji vozač od Latifija. Schumacher je pobedio Magnussena u internom duelu a ovo je bila prva trka u sezoni gde Haas nije imao nikakve šanse. Inače, debakal posle tri trke ide na ruku Aston Martinu a jedni šta su dobro odradili od početka sezone jeste prezentacija bolida.
Sainz ovoga puta nije imao sreće, opet problemi kod njega, kao i na kvalifikacijama na VN Saudijske Arabije kada je ostao u garaži, sada novi problemi koji su ga ukanalili. Red Bull opet ima problema sa poduzdanošću, ali je sezona duga.
Image
User avatar
maverick
Posts: 191
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
Мерцедес опет на срећу узео бодове, а Хамиџа опет нема среће са СА на овој трци па то ти је....кад те неће, шта год да урадиш и колико год добар ауто имао....аустралија бакцуз стаза за њега ..

Шта рећи за СФ, класа су за све, ипак су они ишли на лопту, да су жртвовали претходне две сезоне и озбиљно кренули у развој свог аута, мотора за ову промену правила док су РБ и Мечка клали до последње трке. Менени који навијам за Луиса и наравно тим за који вози, драго ми је да је Ферари коначно направио ауто за прво место, било је вала и време...друг Лека би требао без већих проблема да узме титулу ове године, јер овај ауто му то може.пружити...сад дуга је сезона, можда РБ узврати, али мислим да ће Макса овакви проблеми пратити до краја ове сезоне, јер карма је чудо...

Даље, кажете сезона је дуга може бити свашта, тешко јер се види потенцијал тог аута који има СФ и тешко да ће га ту неко стићи а поготово престићи

Што се тиче мог Мерцедеса, за њих је треће место пуна капа, у најбољем случају могу бити други под условом да успеју да наштелују тај ауто да има мањи отпор на правцима узрокован због пода и скакања при великим брзинама....има ту доста посла око тог аута, мада нисмо видели никакву надоградњу од њих, не треба их отписати за то друго место у каравану...Расел је данас искористио тај СА малерозни по Луиса и узео треће место, заслужено..да ли је бољи од Луса, не има он доста још да учи...

Мекларен фино изненађење, изгледа да тај ауто полако почие да ради, мада да се не радујемо прерано, али драго ми је да ису наоред корак по корак...

Ел Алфонсо, јбг колико год га не волео, још од ономад из Мекларена, стварно није имао среће са овом трком, а Алпин ту су за Мечком и да немају ове гремлине било би трећи тим...да ли возе на максимуму па отказују компоненте то не знамо ...

Остали класика, има осцичација, али убедљиво најгори је АМ...вилијамс свака част Албону....10ти..огроман успех поред фераријевих мотора у у Хасу и Алфи...узети један бод стварно успех...

Дуга је сезона биће свега овде, али је једно јасно...један тим је за победити..СФ, за сада га успешно јури РБ, Мерцедес јури то сруго место, као што рекох и можда успеју у томе на основу поузданости агрегата и колико видим да добро контролишу потрошњу гума што је добро, јер ако успеју да реше те гремлине које имају...биће ту можда и по која победа од њих...макар једна за Луиса да не прекине низ од бар једне победе по свакој сезони..што је за респект...
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Dodali smo još jednu zastavu u Maranelo....nadamo se da će biti dovoljno mesta jer je sezona duga...

:ferrari:

Image
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
gjoko-mkd wrote: Sun Apr 10, 2022 1:50 pm Dodali smo još jednu zastavu u Maranelo....nadamo se da će biti dovoljno mesta jer je sezona duga...

:ferrari:

Image
Danas si optimista!? E to mi se svidja! :D

Forza Ferrari!!! :formula:
User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
Nije stvar u optimismu.

Vec evo 14 godina cekamo nesto pa nikako da dkcekamo.

Al moramo biti realni tim ljudi koji je sastavio ovaj bolid nema razloga da ne znaju da urade razvoj kroz celu sezonu.

Jer ovo nije ferari post 2010 niti ferari pre 2004.

Ovo ne neki novi pristup i vizija Matije Binota.
Post Reply