STAR WARS SAGA (ZVEZDANI RATOVI)

User avatar
zarko.s.
Site Admin
Posts: 1021
Joined: Mon Mar 07, 2022 7:00 pm
Location: Belgrade
Contact:
Image

Evo tema za jednu od najvecih ako ne i najvecoj filmskoj fransizi. Svakako najprofitabilnijoj :D



Evo mog prvog i malo modifikovanog posta sa starog foruma
Evo sazeta istorija vezana za mene i SW.
Prvi put sam SW (delimicno) gledao sasvim slucajno negde 90-91 na TV-u kada sam imao 2-3 godine. I gle cuda, nije mi se dopao. Sta vise mrzeo sam ga. Film koji se prikazivao je bio Imperija uzvraca udarac. To sto je taj film veoma mracan je verovatno/ocigledno imalo negativan uticaj na mene, pa sam zbog toga cak imao i nocne more (ne zezam se). Pauza je trajala do 97 kada je izbacen Special Edition. Tada su se na tv-u vrteli trejleri za filmove i iz nekog razloga mi je trejler za Povratak Dzedaja ostao najvise urezan u pamcenju. Tada sam dobio zelju da odem u bioskop i dam Star Warsu drugu sansu, ali se to ipak nije desilo. Dakle u tom trenutku jos uvek ni jedan od tada tri filma koja su postojala nisam gledao u celosti. U periodu 99-2000 sam igrao prve SW igre na PC-u. Cini mi se Dark Forces, prvi Jedi Knight i Rogue Squadron 3D.
2001 krece moja zaludjenost za ovim filmovima. Pocetkom te 2001. godine sam dobio interaktivnu SW enciklopediju na 2 CD-a koja se zvala Behind the Magic. Cela stvar je bila fenomenalno upakovana, i tako dobro prezentovana da sam se navukao kao veverica na orahe. Naravno odmah sam otisao u video klub i u periodu od tri dana odgledao tri originalna filma ... naopacke od povratka dzedaja (idiot :lol: ) Kada sam konacno shvatio sta sam urradio i da sam idiot, otisao sam u video klub i ponovo iznajmlivao u naredna tri dana filmove, ali ovaj put po pravilnom redosledu.
Naravno omiljeni deo mi je bio Imperija uzvraca udarac i nakon toga jednostavno redovno pratim sta se desava, citam stripove, knjige itd.
E sad, cuveno pitanje koje deli milione. Prequel trilogija. Cinjenica da sam 2001 kada sam prvi put odgledao epizodu 1 imao 13 godina je svakako pomogla u tome i da mi se dopadne. Ja sam ona generacija koja je fakticki rasla uz prequel trilogiju i zbog toga nemam apsolutno nista protiv nje. Originalna trilogija je definitivno svetlosne godine ispred, ali ponavljam nemam nista protiv epizoda 1, 2 i 3. Potpuno razumem starije fanove kojima se ne svidjaju, ali kao sto je Goerge vise puta rekao, oni nisu ni pravjeni za njih.
Franšiza se nakon 5 filmova pod Diznijem od kojih su samo dva bila dobra (Froce Awakens i Rogue One) okrenula TV serijama kojim se prvi put pričalo još 2005.

Imamo dve sjajne serije The Mandalorian i The Book of Boba Fett. Uskoro stiže i serija o Obi Wan Kenobiju.

Što se filmova tiče, ima ih najavljenih. Za sada jedini o kojem se nešto konkretnije zna je Rogue Squadron koji režira Peti Dženkins.