VN Španije 02.-04.06.2023.

CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Kazna je bila.smešna.
Pravila se nisu menjala oni su 2022 imali samo prebleme sa pouzdanošću .To su rešili i vidimo kako idu ove godine.
Šta će im vazdušni tunel kad su napravili najbolji auto prilikom prekoračenja budzeta.Pravila ostala ista tako da ne vidim neku potrebu za vazdušnim tunelom.Očigledno su u RBu vrlo dobro znali kad treba prekoračiti budzet.Sredili ili iskukali pravila po svojoj meri a ostali verovatno ucenjeni od strane FIAe da ćute i pristanu na sve.
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
maverick wrote: Mon Jun 05, 2023 8:05 am
AlexPb wrote: Sun Jun 04, 2023 8:15 pm
MP4/4 iz 1988. godine? Baš sam malopre gledao neke snimke na You tube.
Да, Мекларен МП4/4 кога су терали пофесор Прост и гранде Сена...Који је било толико доминантан те сезоне да је почистио све одреда те године са невероватних 15 победа из 16 трка, такође су узели 15 од 16 пол позиција...НЕстварна доминација једног аута у спрези са два врхунска возача, тешко да ће и један тим више када имати таква два возача у истом тиму, тачније тог калибра...права штета што су дошла ова нова времена...
Čini mi se da ova nova vremena odavno traju. :pivo: Pratim aktivno F1 od 2000. godine i nisam video u jednom timu dva kvalitetna vozača koji se bore za titulu. Možda Baton i Hamilton, ali tada Meklaren nije bio konkurentan za titulu, inače bi verovatno bilo svega :palac: .
CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
AlexPb wrote: Mon Jun 05, 2023 11:59 am
maverick wrote: Mon Jun 05, 2023 8:05 am
AlexPb wrote: Sun Jun 04, 2023 8:15 pm
MP4/4 iz 1988. godine? Baš sam malopre gledao neke snimke na You tube.
Да, Мекларен МП4/4 кога су терали пофесор Прост и гранде Сена...Који је било толико доминантан те сезоне да је почистио све одреда те године са невероватних 15 победа из 16 трка, такође су узели 15 од 16 пол позиција...НЕстварна доминација једног аута у спрези са два врхунска возача, тешко да ће и један тим више када имати таква два возача у истом тиму, тачније тог калибра...права штета што су дошла ова нова времена...
Čini mi se da ova nova vremena odavno traju. :pivo: Pratim aktivno F1 od 2000. godine i nisam video u jednom timu dva kvalitetna vozača koji se bore za titulu. Možda Baton i Hamilton, ali tada Meklaren nije bio konkurentan za titulu, inače bi verovatno bilo svega :palac: .
Ne znam zašto misliš da Rozberg nije kvalitetan vozač.Pa po meni bar je egal sa Batonom ako ne i bolji.A zaboravljaš i Alonso Hamilton opasna postava.
CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Nije mi jasno samo ovi buzdovani iz Mclarena što su odmah pozvali Norisa u Box na zamenu krila.Kad imamo iz ptošlih trka gde su sa istim oštećenjem vozili do prvog ulaska u box.Mislim da su ovako samo zeznuli Norisa.
Al kad im je Stella šef tima šta drugo i očelivati
Adamsi13
Posts: 37
Joined: Sun Apr 02, 2023 2:44 pm
CAT wrote: Mon Jun 05, 2023 11:23 am Kazna je bila.smešna.
Pravila se nisu menjala oni su 2022 imali samo prebleme sa pouzdanošću .To su rešili i vidimo kako idu ove godine.
Šta će im vazdušni tunel kad su napravili najbolji auto prilikom prekoračenja budzeta.Pravila ostala ista tako da ne vidim neku potrebu za vazdušnim tunelom.Očigledno su u RBu vrlo dobro znali kad treba prekoračiti budzet.Sredili ili iskukali pravila po svojoj meri a ostali verovatno ucenjeni od strane FIAe da ćute i pristanu na sve.
Ко каже да РБ не ради у тунелу?Ко може да замени њихову лову у Ф1?Ако уцена једном успе увек ће пролазити.
AlexPb
Posts: 525
Joined: Sat Mar 19, 2022 9:47 pm
CAT wrote: Mon Jun 05, 2023 12:14 pm
AlexPb wrote: Mon Jun 05, 2023 11:59 am
maverick wrote: Mon Jun 05, 2023 8:05 am
Да, Мекларен МП4/4 кога су терали пофесор Прост и гранде Сена...Који је било толико доминантан те сезоне да је почистио све одреда те године са невероватних 15 победа из 16 трка, такође су узели 15 од 16 пол позиција...НЕстварна доминација једног аута у спрези са два врхунска возача, тешко да ће и један тим више када имати таква два возача у истом тиму, тачније тог калибра...права штета што су дошла ова нова времена...
Čini mi se da ova nova vremena odavno traju. :pivo: Pratim aktivno F1 od 2000. godine i nisam video u jednom timu dva kvalitetna vozača koji se bore za titulu. Možda Baton i Hamilton, ali tada Meklaren nije bio konkurentan za titulu, inače bi verovatno bilo svega :palac: .
Ne znam zašto misliš da Rozberg nije kvalitetan vozač.Pa po meni bar je egal sa Batonom ako ne i bolji.A zaboravljaš i Alonso Hamilton opasna postava.
Sve su to dobri vozači, ali šampionske postave su one gde vozači već imaju titule. Alonso je vozio sa Hamiltonom kad je ovaj bio ruki ili početnik. Rozberg je kvalitetan, ali se nakon titule povukao, tako da ne znamo šta bi se dešavalo u narednim sezonama između njega i Luisa. Trenutno, u šampionatu postoje tri vozača koja iza sebe imaju titule : Alonso, Hamilton, Ferštapen. Kada bi dvojica od ove trojice vozila u istom timu, e to bi bilo ono o čemu je kolega Maverik pisao.
CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Ok nisam baš razumeo znači samo oni koji su imali titule .Al opet je malo glupo poređenje jer ako ćeš tako ni Senna nije imao titulu kad je došao u Mclaren.Jeste da je osvojio i sledeće sezone bio u borbi sa Prostom kao šampion al opet Prost mu uzima titulu i odlazi iz Mclarena.
Po meni je pre poređenje kp je vozio sa stvarno dobrim timskim kolegom.Bez omaložavanja ali Schumaher nikad nije imao pravog timskog kolegu.Isto kao i Max sada.Alonso je imao Hamiltona .Hamilton Batona ,Rozberga .to su po meni jake postave.Kimi i Vettel jesu bili šampioni isto i Kimi Alonso e sad dal je Ferrari gurao samo jednog pa je Kimi bio lošiji to je moguće čak i vrlo verovatno.
User avatar
maverick
Posts: 190
Joined: Thu Mar 10, 2022 8:20 pm
Не, нисам говорио о шампионској постави већ о квалитету возача у тој постави ...Перез није ни за видоношу једном Розбергу који је мучио Хамилтона опасно, а онда дође Ботас који је далеко био иза Розберга...Макс нема конкуренцију у свом тиму у иваквој доминацији, какву је рецимо Хамилтон имао у виду Розберга, Алонсо рецимо у вуду рукија Хамилтона, Хамилтон у виду Батона...сви остали су далеко иза ових возача по квалитету, ооготово када се нађу у истом ауту ...

Зарад интересантности ове сезоне, било би лепо и корисно да РБ има квалитетнијег другог возача који би се крљао са Максом онако како се Розберг клао са Хамилтоном у мечки....
“If a person has no dreams, they no longer have any reason to live.”
CAT
Posts: 351
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:05 am
Pa prva Maxova pobeda je došla posle udesa Hamiltona i Rozberga.Pa znaš kad će Perez da izbaci Maxa .Tamo se vrlo dobro zna ko je prvi a ko drugi vozač i šta drugi vozač sme.Tako da teško neko drugi pobedi ove sezone.
Post Reply