Očekivanja od 2022.

f-fan
Posts: 17
Joined: Tue Mar 08, 2022 8:16 am
Pozdrav svima, dok čekamo početak testiranja i prvu trku zanima me kakva su vaša očekivanja od ove sezone.

Ja jedva čekam d počne, očekujem dobro trkanje. Teško je predvideti ko je šta uradio od timova, svi pričaju da su zadovoljni ali i da nisu, uvek je neko drugi brži, bolji... Klasika u predsezonskom periodu.

Ono što najviše očekujem i čemu se nadam je nastavak borbe Maksa i Hamiltona. Ako su im bolidi dobri mislim da će opet biti zanimljivo.
Hamilton bi mogao biti ove godine opasno brz, po meni on je posebno brz kada je iznerviran i kada postoji taj momenat sam protiv svih, tada vozi kao zmaj.
Maks je uspeo doći do titule, držao se u toku sezone i baš me zanima da li je i koliko je to ostavilo traga, da li može nastaviti istim tempom i ove godine.
Njihova borba je nešto ćemu se najviše nadam.

Od ostalih me zanima šta može Sainc ako crveni naprave bolid koji može da pobeđuje.
Rasel će biti jak vozač br2 a za Pereza bi bilo vreme da se priključi vrhu, on je fantastičan kada treba da se probija kroz grid, kada kreće sa sredine ili kraja ali to je super kada vozi za treću ekipi ali kada vozi jedna od najjačih bolida tada mu nije posao da se probija nego da se bori za vrh.

Nešto ne verujem u neke velike promene i iznenađenja kod konstruktora. Ferari i Mcl će možda biti jaki u početku jer su duže mogli raditi na razvoju bolida ali vremenom će ih RB i Merc stići sigurno.
User avatar
nmc
Posts: 63
Joined: Mon Mar 07, 2022 9:15 pm
Takođe ne očekujem velike promene neke u raspodeli snaga, očekujem da se crveni pridruže rb-u i mercu, mozda i mclaren, sredina ce ostati ista, ne očekujem previše od amr-a, iako bih voleo da Fetel uzme bar neki podijum još. Alpina ce biti tu negde sa njima. Mozda najvise Williams napreduje od timova. Svakako bih voleo da grešim, trebaće par trka dok se svi snađu u pravim trkačkim uslovima.

Ali jedva čekam da vidim ko je gde.

Što se tiče borbe za vrh, svakako Max i Hamilton. Ne verujem da će Max posustati, on je u zaletu i mlad je i mislim da će biti samo bolji. Da li će Hamilton to ispratiti, verovatno hoće ako im bolid bude spreman kao i rb-u što mora.
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Ja se samo nadam da neće biti nekih velikih razočarenja i da nije neki tim negde pogrešno skrenuo. Prva dva tima je za očekivati da budu Merc i RB i ne očekujem da su nešto promašili ali se nadam i očekujem da im se i Mcl i Ferari dobro približe pogotovo u startu sezone.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Ja sam jako puno očekivao od Alpine ove sezone.Ali posle otpuštanja mase ljudi iz tima u sred "priprema" bojim se da od velikih rezultata nema ništa.
Na testovima se isto moglo videti da to nije ništa posebno.Posebno maksimalne brzine,Alpine je ubedljivo najsporija po tom pitanju od svih.Očekujem ih u donjem domu ove sezone.Razočarenje,al šta da se radi...
A za sam vrh tipujem na Ferrari,vrijeme je da i njihova koka ubode neko zrno.
Lično ne bi volio da u vrhu gledam Red Bull i Mercedes.
Image
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Pa i ja se nadam proboju Ferarija a i Meklarena. Inače i za Alpinu sam se nadao da će napredovati ali sve to deluje slabo i čak se plašim da će još i pasti niže.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

User avatar
Dangara
Posts: 25
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:12 pm
Sto se tice max brzina, Alpine nije koristila DRS na testu u Barseloni...
User avatar
Renault Terminator
Posts: 343
Joined: Tue Mar 08, 2022 7:50 am
Location: Linz,Austria
Dangara wrote: Wed Mar 09, 2022 10:08 pm Sto se tice max brzina, Alpine nije koristila DRS na testu u Barseloni...
U pravu si.To sam zaboravio.Imali su problema sa DRS-om
Image
User avatar
zamlatuljko
Posts: 44
Joined: Tue Mar 08, 2022 10:47 am
Ocekujem 5 pobeda ferarija,
3 leklera na sirovu brzinu, dve sainca na citanje trke ala baton
5 pol pozicija a mozda i vise, ne znam kakvi su sa potrosnjom guma

Ocekujem borbu izmejdu tri tima od staze do staze da se menja favorit.


Maks ce biti manje agresivan jer je dokazao sta je imao. Luis ce biti brz kad treba ako bolid ne bude bio top 3 ovekujem "diva" izgovore...

Mcl mozda bljesnu kao u Monci


Alpina za sad smrdi zaista nepoznat faktor

Aston, tauri i vilijams taj neki midfild

Has i alfa sudar titana za p10


Ocekukem da ce fia da bude dosledba sa kaznama, dosao je eduardo frajtas iz weca on jebe kevu za belu liniju.


Prvih par trka mislim da ce biti iznanedjanja na svim pozicijama
User avatar
Sejo #95-B
Posts: 20
Joined: Tue Mar 08, 2022 3:33 pm
Za ovu sezonu očekujem sledeće...

Red Bull osvaja obe titule.
Ferrari drugi u konstruktorima.
McLaren peti po redu.
AT četvrti.
Možda Mercedes bude treći u konstruktorima,jer nema Bote u timu.
Za sve ostale nemam ideju.

Neka se nama vratio forum,da možemo da uživamo u sezoni 100%... Hvala adminima kojima je ovo samo hobi.
Manje priče,više posla. :ferrari:
Post Reply