VN Emilije Romanje 22.-24.04.2022.

User avatar
913
Posts: 226
Joined: Sat Mar 26, 2022 6:39 am
Да, треба сачекати трку са вишим температурама,што ће бити већина трка,па онда одмерити однос РБ/Ферари. Могао би ту и Мерц мало да се поправи.
User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
User avatar
mercedes-amg///
Posts: 46
Joined: Fri Mar 11, 2022 10:43 am
@Dinča
Rokada Sainc-Luis bi bila pun pogodak za Ferari i Luisa a Merc je svakako nasao zamenu Luisu u Raselu i vise nemaju konkurentan bolid tako da im je svejedno.
Bilo bi dobro da dodje do te rokade, ako vec Merc ne moze da se ukljuci u borbu za vrh.
User avatar
Lesa91
Posts: 9
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:58 pm
apricotspree wrote: Mon Apr 25, 2022 12:12 pm Sad bomba sezone, Hamilton radi rokadu sa Rikardom ili Sainzom ;D
To je opste poznati proveren recept da u sred sezone u kojoj se boris za titulu treba da promenis vozaca, a pritom nema problema izmedju timskih kolega. ;)

Ja vise ocekujem to prvo, da hoce da otalja sezonu do kraja u Meklarenu i da zatvori krug. Mada, posto nije receno da li je bas zamena 2 tima IZ F1, moguce je da Pato ili neko iz Indy-ja imaju odvoljno poena na licenci. A znam da je na videu kad su objavili Las Vegas, Rikardov komentar bio: "O ne, a moj plan je da se penzionisem sad".

Sto se Imole tice, kisa i nestabilno vreme, otislo se na razlicite postavke. RB ubo, Ferari omasio. Samo nek se nastavi borba do kraja. :formula:
User avatar
913
Posts: 226
Joined: Sat Mar 26, 2022 6:39 am
mercedes-amg/// wrote: Mon Apr 25, 2022 3:31 pm @Dinča
Rokada Sainc-Luis bi bila pun pogodak za Ferari i Luisa a Merc je svakako nasao zamenu Luisu u Raselu i vise nemaju konkurentan bolid tako da im je svejedno.
Bilo bi dobro da dodje do te rokade, ako vec Merc ne moze da se ukljuci u borbu za vrh.
Реално мислим да од тога нема ништа.
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Ma da Ferariju baš trebaju dva karakterna vozača od kojih ni jedan nebi prihvatio da bude broj 2 u timu pa da dobiju atmosferu kao u Meklarenu 2007-e.
Nelinjo
Posts: 151
Joined: Mon Mar 14, 2022 10:02 am
Jeste, Ferrari ce mijenjati Sainza u sred sezone, tek mu produzili ugovor 😀
User avatar
Interceptor
Posts: 316
Joined: Mon Mar 07, 2022 8:29 pm
Jedno lepo objašnjenje dva incidenta ferarijevih vozača:


User avatar
gjoko-mkd
Posts: 183
Joined: Mon Mar 07, 2022 10:56 pm
Navodno je Ferari bio zabrinut sa promenom motora kod Sainca, pa tako u Imoli su išli sa malo konzervativnijim mapama motora, što je koštalo oko 0.1 sekunde po krugu Leclera

U Majamiju se ide full power sa motorem, a možda i sa novim ERS sistemom(nova nadogradnja koja Ferari nije još homologirao ).Priča se za 10+ propetih konja
Dzagodan
Posts: 34
Joined: Mon Mar 21, 2022 6:27 pm
Binoto je demantovao da u Majamiju imaju nov ERS to ce biti tek tamo sredinom sezone pred homologaciju. A nov motor ide navodno za Leklera i bice odvrnut jos malo. Navodno Ferari ima jos 10 do 15KS u rezervi u SUS motoru i do 5 sa novim ERS-om tj. njegovim mapiranjem.
Mercedes jos nema znake oporavka sa podom ali mi se ne svidja sto resenje se ne vidi uskoro...
Post Reply